Kapitalny dzień amerykańskich tenisistek w Rabacie. Argentynka sprawiła niespodziankę

Środa w Rabacie (WTA 250) należała do Amerykanek. Do ćwierćfinału awansowały Sloane Stephens, Alycia Parks i Peyton Stearns. Argentynka Julia Riera wyeliminowała Egipcjankę Mayar Sherif.

Sloane Stephens Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W środę w Rabacie odbyły się wszystkie spotkania II rundy. Sloane Stephens (WTA 35) pokonała 6:3, 6:1 Timeę Babos (WTA 237). W ciągu 79 minut amerykańska mistrzyni US Open 2017 wykorzystała pięć z 10 break pointów. Zdobyła 60 ze 100 rozegranych punktów.

Peyton Stearns (WTA 69) zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:2 Leylah Fernandez (WTA 51). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu kanadyjska finalistka US Open 2021 popełniła osiem podwójnych błędów. Miało miejsce 11 przełamań, z których sześć uzyskała Amerykanka. W ćwierćfinale Stearns zagra ze Stephens.

Alycia Parks (WTA 49) w 81 minut wygrała 6:4, 6:1 z Kamillą Rachimową (WTA 85). Amerykanka posłała siedem asów, a jej rywalka miała tylko jednego. Obie tenisistki zrobiły po siedem pdwójnych błędów. Parks zgarnęła 27 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji.

Julia Riera (WTA 195) zwyciężyła 7:5, 7:5 Mayar Sherif (WTA 55). Argentynka w obu setach odrobiła stratę przełamania. W pierwszym podniosła się z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe, po jednej w dziewiątym i 10. gemie. W drugim odrodziła się z 2:4, by przy 5:4 roztrwonić cztery piłki meczowe. Przy 5:5 Riera odparła dwa break pointy, a następnie uzyskała przełamanie dające jej awans.

Broniąca tytułu Martina Trevisan (WTA 26) wygrała 7:5, 7:5 z Janą Fett (WTA 266). W pierwszym secie Włoszka wróciła z 0:3 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W drugim z 1:3 wyszła na 5:3. Zmarnowała dwie piłki meczowe i na tablicy pojawił się remis 5:5. Dwa ostatnie gemy padły łupem Trevisan, półfinalistki Rolanda Garrosa sprzed roku.

Tatjana Maria (WTA 64) przegrała 7:6(1), 4:6, 5:7 z Lucią Bronzetti (WTA 102). Niemiecka półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu roztrwoniła prowadzenie 7:6, 4:2. Od tego momentu straciła siedem gemów z rzędu. W trzecim secie Maria z 0:3 wyszła na 4:3, ale końcówka należała do Włoszki.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)