Kolejna Amerykanka w ćwierćfinale w Strasburgu. Walkower w meczu Switoliny

Lauren Davis pokonała w trzech setach Wiktorię Tomową w turnieju WTA 250 w Strasburgu. W ćwierćfinale jest Elina Switolina, która w środę nie musiała wychodzić na kort.

Lauren Davis PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Lauren Davis
W Strasburgu dokończona została II runda. Rywalkę w ćwierćfinale poznała Anastazja Pawluczenkowa, która odprawiła Magdę Linette. Rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2021 będzie Lauren Davis (WTA 58), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:1 Wiktorię Tomową (WTA 71). Amerykanka w ćwierćfinale dołączyła do swoich dwóch rodaczek, Bernardy Pery i Emmy Navarro.

Mecz trwał dwie godziny i dwie minuty. Amerykanka została przełamana dwa razy, a spożytkowała cztery z ośmiu break pointów. Zdobyła o 11 punktów więcej (86-75) i podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Bułgarką. Tenisistki te zmierzyły się już po raz trzeci w tym roku. W Dosze (kwalifikacje) Davis skreczowała w trzecim secie. W Reus (WTA 125) Amerykanka zwyciężyła 6:2, 2:6, 7:5.

Elina Switolina (WTA 508) nie musiała wychodzić na kort. Ukrainka miała zmierzyć się z Erin Routliffe (WTA 858). Do tego spotkania nie doszło, bo Nowozelandka wycofała się.

Switolina wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. W przeszłości była notowana na trzecim miejscu w rankingu. Największy triumf odniosła w WTA Finals 2018 w Singapurze. W swoim dorobku ma 16 singlowych tytułów w WTA Tour. Jeden z nich zdobyła w Strasburgu (2020). Jest też brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio (2021).

Kolejną rywalką Ukrainki będzie Warwara Graczewa (WTA 44), która rozbiła 6:2, 6:1 Selenę Janicijevic (WTA 188). W ciągu 71 minut moskwianka wywalczyła 23 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)