Rosjanka rywalką Magdaleny Fręch. Sprawdź, kiedy powalczą o trzecią rundę

Magdalena Fręch w 49 minut odprawiła Shuai Zhang, zwyciężając 6:1, 6:1. Tym samym Polka zameldowała się w drugiej rundzie. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Kamilla Rachimowa. Ich spotkanie odbędzie się w środę.

Jakub Fordon
Magdalena Fręch Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Rywalizację w Rolandzie Garrosie Magdalena Fręch rozpoczęła od starcia z Shuai Zhang. Chinka rozstawiona była z numerem 29., ale miała na swoim koncie serię siedmiu porażek z rzędu. Przez to faworytką tego pojedynku była Polka.

Ich starcie pokazało, że Zhang jest obecnie w fatalnej formie. Fręch zwyciężyła 6:1, 6:1 w 49 minut i w wielkim stylu zameldowała się w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju. Teraz poznała już kolejną rywalkę.

Będzie nią Rosjanka Kamilla Rachimowa. 85. rakieta świata w niedzielę wyeliminowała kwalifikantkę z Czech, Sarę Bejlek. Spotkanie to potrwało niecałą godzinę, a Rachimowa zwyciężyła 6:0, 6:3.

Fręch zmierzy się z Rosjanką po raz trzeci w karierze. W ich pierwszym starciu lepsza była nasza tenisistka, ale dwa kolejne spotkania wygrywała Rachimowa. Ostatni raz tenisistki zmierzyły się ze sobą pod koniec kwietnia 2022 roku w ramach kwalifikacji do turnieju w Madrycie. Wówczas Polka przegrała 1:6, 4:6.

Z uwagi na to, iż pierwsza runda turnieju w Paryżu rozłożona została na trzy dni, mecz Fręch - Rachimowa odbędzie się dopiero w środę. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Eurosport, który zajmuje się Rolandem Garrosem. Relacja tekstowa dostępna na WP SportoweFakty.