Nokaut. Polka szybko zakończyła występ w Roland Garros

Alicja Rosolska przystąpiła w środę do rywalizacji w wielkoszlemowym Roland Garros 2023. Polska tenisistka i partnerująca jej Cristina Bucsa spędziły na korcie zaledwie 57 minut.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Po rezygnacji Magdy Linette (więcej tutaj) Alicja Rosolska została jedyną Polką w turnieju debla kobiet wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023. Tym razem partnerką warszawianki była Cristina Bucsa, która we wtorek uległa Idze Świątek w I rundzie głównej drabinki (więcej tutaj).

Rosolska i Bucsa stanęły przed bardzo trudnym zadaniem na inaugurację. Ich przeciwniczkami w I rundzie były bowiem Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. Amerykanka i Holenderka to dwukrotnie mistrzynie halowej imprezy WTA 500 w Stuttgarcie (2022 i 2023). Aktualnie zajmują piąte miejsce w rankingu WTA Race i z takim też numerem zostały rozstawione na paryskiej mączce.

Krawczyk i Schuurs szybko udowodniły swoją wyższość. W ciągu zaledwie 57 minut zwyciężyły 6:0, 6:2 i zameldowały się w II rundzie międzynarodowych mistrzostw Francji. Rosolska i jej partnerka nie zdołały się postawić. W całym spotkaniu tylko raz utrzymały serwis, dlatego nie mogło być mowy o korzystnym rezultacie.

W pierwszym secie polsko-hiszpański duet nie miał żadnych szans. Rywalki pozwoliły im na zdobycie zaledwie dziewięciu punktów i postarały się o trzy przełamania. Po zakończeniu premierowej odsłony Bucsa skorzystała z przerwy medycznej. Najprawdopodobniej doznała jakiegoś urazu dłoni lub dał znać o sobie odcisk.

Po wznowieniu gry nasza tenisistka i jej partnerka przełamały podanie Schuurs, ale długo prowadzeniem się nie cieszyły. Amerykanka i Holenderka szybko potwierdziły przewagę na korcie i zdobyły cztery gemy z rzędu. Przy stanie 1:4 polsko-hiszpański debel jedyny raz w meczu wygrał podanie. Po kolejnej zmianie stron rywalki już nie czekały i przy pierwszej okazji zakończyły spotkanie.

Dla 37-letniej Rosolskiej był to 16. w karierze deblowy występ na kortach Rolanda Garrosa. W Paryżu trzykrotnie dochodziła do III rundy (2013, 2017, 2022). Jej najlepszy wynik w Wielkim Szlemie to półfinał osiągnięty w 2018 roku na kortach trawiastych Wimbledonu wspólnie z Amerykanką Abigail Spears.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro
środa, 31 maja

I runda gry podwójnej kobiet:

Desirae Krawczyk (USA, 5) / Demi Schuurs (Holandia, 5) - Alicja Rosolska (Polska) / Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:0, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska osiągnie jeszcze finał zawodów WTA?