Mocne otwarcie Huberta Hurkacza. Eleganckie zakończenie seta [WIDEO]

Hubert Hurkacz spotkał się z Tallonem Griekspoorem w meczu o awans do trzeciej rundy Rolanda Garrosa. Polak podsumował pierwszego seta podręcznikowym skrótem.

Hubert Hurkacz w meczu z Tallonem Griekspooorem Twitter / Eurosport Nederland / Hubert Hurkacz w meczu z Tallonem Griekspooorem
Hubert Hurkacz ma za sobą jedno pięciosetowe przetarcie w Rolandzie Garrosie. W pierwszej rundzie poradził sobie z Davidem Goffinem. Po raz trzeci w szóstym starcie na paryskich kortach ziemnych jest w drugiej rundzie, a w środę stanął przed szansą poprawienia wyniku ze swojego debiutu w 2018 roku i wejścia do trzeciej rundy.

Drugim przeciwnikiem Huberta Hurkacza jest Tallon Griekspoor. Eksperci spodziewali się kolejnego długiego starcia. Także tenisista z Holandii rozpoczął Rolanda Garrosa od pięciosetowej batalii z Pedro Martinezem.

W pierwszym secie lepszym zawodnikiem okazał się Hubert Hurkacz, który zwyciężył 6:3 głównie dzięki lepszemu rozpoczęciu meczu. Polak zdobył prowadzenie 3:0 i nie oddał go do końca rundy.

Polak zakończył seta eleganckim skrótem. W gemie na 6:3 odpowiadał za wprowadzanie piłki do gry. Co prawda pierwsze podanie Hurkacza było autowe, ale ryzyko przy drugim opłaciło się. Rozstawiony z numerem 13. zawodnik wyrzucił Tallona Griekspoora daleko poza kort i wykorzystał zbyt krótkie odegranie na pójście do siatki.