"Nigdy takiego spotkania nie prowadził sędzia z Polski". Historyczna chwila!

Katarzyna Radwan-Cho dostąpiła zaszczytu prowadzenia meczu 1/2 finału Rolanda Garrosa między Aryną Sabalenką i Karoliną Muchovą.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Katarzyna Radwan-Cho Getty Images / Tim Clayton/Corbis via Getty Images / Na zdjęciu: Katarzyna Radwan-Cho
Pierwszy półfinał gry pojedynczej kobiet na wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2023, w którym zmierzyły się Białorusinka Aryna Sabalenka i Czeszka Karolina Muchova (relacja TUTAJ), dostarczył niesamowitych emocji.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała polska arbiter tenisowa Katarzyna Radwan-Cho. "To historyczny mecz. Nigdy takiego spotkania nie prowadził sędzia z Polski" - podsumowali komentatorzy telewizji Eurosport.

Radwan-Cho pochodzi z Puszczykowa. W przeszłości uprawiała tenis, była zawodniczką klubu AZS Poznań. Jak zdradziła w wywiadzie dla "Głosu Wielkopolskiego", do pracy sędziny namówił ją brat.

- Do sędziowania zachęcił mnie mój brat. Ukończył on kurs organizowany przez Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisowego, a ja poszłam w jego ślady - przyznała Radwan-Cho.

Arbiter meczu Sabalenka - Muchova w Paryżu zna biegle język angielski i francuski. W pokonywaniu szczebli sędziowskiej kariery bardzo pomogło jej zaproszenie do ITF Development Team. Dzięki temu miała możliwość pracy m.in. przy turniejach Wielkiego Szlema.

Radwan-Cho w 2021 r. otrzymała tzw. złotą blachę, przyznawaną przez Międzynarodową Federację Tenisową. Wyróżnienie to dało jej przepustkę do światowej elity sędziowskiej.

Zobacz:
Wróciła do tenisa po dopingowej wpadce i prezentuje znakomity poziom. Stoczy bój o finał ze Świątek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×