Napisał historię i zarobił wielkie pieniądze

Novak Djoković w trzech setach triumfował w finale Roland Garros 2023 i wygrał swój 23. turniej Wielkiego Szlema. Serb zainkasował też olbrzymie pieniądze.

PS
Novak Djoković PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković nie pozostawił złudzeń Casperowi Ruudowi w finale turnieju wielkoszlemowego Roland Garros 2023. Serb nie pozwolił rywalowi nawet na ugranie seta, choć o pierwszy zdecydował tie break. Drugiego Djoković wygrał 6:3, a trzeciego 7:5.

W ten sposób Novak Djoković po raz trzeci w karierze wygrał turniej na kortach w Paryżu, a w sumie po raz 23. triumfował w imprezie Wielkiego Szlema. To rekord jeśli chodzi o męski tenis.

Wielki sukces to także olbrzymie pieniądze. Djoković wyjedzie z Paryża bogatszy o 2,3 miliona euro, czyli około 10,2 miliona złotych. Ruud otrzyma premię finansową o połowę mniejszą, czyli 1,15 miliona euro (około 5,1 miliona złotych).

Dodajmy, że takie same nagrody obowiązywały w turnieju pań. Największą sumę w Paryżu zgarnęła Iga Świątek, która w finale pokonała Karolinę Muchovą. Całkowita pula nagród podczas Roland Garros 2023 wynosiła 49,6 miliona euro. Była o 12,3 procent większa niż przed rokiem.