Hubert Hurkacz pokonał pierwszą przeszkodę. Kiedy zagra następny mecz?

Reprezentant Polski ma za sobą pierwsze zwycięstwo z Christopherem Eubanksem w turnieju w Halle. Drugim przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie Tallon Griekspoor, który wyeliminował Roberta Carballesa Baenę.

Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz przystąpił do turnieju w Halle jako obrońca trofeum. W poprzednim sezonie odniósł w imprezie na niemieckich kortach swoje jedyne zwycięstwo na trawie. Hurkacz zwyciężał w drodze po tytuł z Nickiem Kyrgiosem czy Daniłem Miedwiediewem.

Pierwszym przeciwnikiem Huberta Hurkacza w tegorocznym turnieju w Halle był Christopher Eubanks. Tenisista ze Stanów Zjednoczonych jest notowany na 77. miejscu w rankingu ATP. Zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w zawodowym tenisie, Hurkacz wygrał w trzech setach.

Christopher Eubanks dostał się do turnieju głównego przez kwalifikacje. W nich Amerykanin odniósł zwycięstwo w trzech setach z Hugo Gastonem, a jego drugi przeciwnik Daniel Altmaier skreczował w czasie drugiej partii z powodu urazu.

Następnym przeciwnikiem Huberta Hurkacza w Halle będzie Tallon Griekspoor z Holandii. Zwyciężył on w pierwszej rundzie z Robertem Carballesem Baeną z Hiszpanii. Griekspoor wygrał 6:2, 7:5, a z Hurkaczem zmierzy się w czwartek. Stawką meczu będzie wejście do ćwierćfinału.

Czy Hubert Hurkacz obroni trofeum w Halle?