Cykl ITF kobiet: Piter i Brózda zagrają w półfinałach

Katarzyna Piter i Olga Brózda awansowały do półfinałów turniejów ITF. Piter zagra w najlepszej czwórce zawodów w Glasgow, natomiast Brózda powalczy o awans do finału w Salonikach. Obie Polki w piątek grały także w deblu, jednak przegrały swoje spotkania.

Adam Naruszewicz

Piter do tej pory traciła seta w każdym z meczów. Tym razem było inaczej - tenisistka z Poznania wygrała ze znaną niegdyś Tunezyjką Selimą Sfar w dwóch setach. Mecz zakończył się rezultatem 6:3, 7:6(9). Rywalką Polki w półfinale będzie Brytyjka Melanie South.

Sztuka awansu do finału nie udała się Piter w deblu. Nasza zawodniczka i Słowaczka Klaudia Boczova uległy włoskim siostrom Julii i Evelyn Mayr. O wyniku spotkania decyował super tie-break, w którym polsko-słowacka para uległa 4:10.

Także w półfinale zagra Olga Brózda. Polka awansowała do najlepszej czwórki zawodów w Salonikach po wyeliminowaniu najwyżej rozstawionej Leny-Marii Hoffman z Niemiec. Polka zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3. Teraz zagra z kolejną Niemką Lindą Frietschken.

Brózda oraz Justyna Jegiołka miały również szansę na powtórzenie sukcesu z poprzedniego tygodnia, kiedy to wygrały w Mytilini turniej gry podwójnej. Niestety, w finale debla przegrały z Rumunkami Dianą Enache i Camelią-Eleną Hristeą. Spotkanie było niezywkle zacięte i zakończyło się rezultatem 5:7, 6:4, 11:9 dla rywalek.

piątek, 23 października 2009
wyniki turniejów kobiecego cyklu ITF:

Glasgow (Wlk. Brytania), 25 tys. dol., kort twardy:

1/4 finału gry pojedynczej:
Katarzyna Piter (Polska) - Selima Sfar (Tunezja) 6:3, 7:6(9)

półfinał gry podwójnej:
Julia Mayr, Evelyn Mayr (Austria) - Katarzyna Piter, Klaudia Boczova (Polska, Słowacja) 3:6, 6:4, 10:4

Saloniki (Grecja), 10 tys. dol., kort ziemny:

Olga Brózda (Polska, 5) - Lena-Maria Hoffman (Niemcy, 1) 4:6, 6:4, 6:3

finał gry podwójnej:
Diana Enache, Camelia-Elena Histea (Rumunia, 2) - Olga Brózda, Justyna Jegiołka (Polska, 1) 5:7, 6:4, 11:9