Środa w Birmingham należała do Czeszek. Krejcikova wkroczyła do akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jacob King/PA Images / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
Getty Images / Jacob King/PA Images / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova

Barbora Krejcikova ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 250 w Birmingham. W ćwierćfinale jest już inna Czeszka, 18-letnia Linda Fruhvirtova.

W środę w Birmingham odbyły się cztery mecze I rundy. Do rywalizacji przystąpiła największa gwiazda imprezy. Barbora Krejcikova (WTA 12) pokonała 6:3, 6:3 Cristinę Bucsę (WTA 76). W ciągu 81 minut Czeszka zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Kolejną rywalką mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 będzie jej rodaczka Tereza Martincova (WTA 80), która wygrała 6:1, 6:3 z Wiktorią Tomową (WTA 122). W trwającym 80 minut meczu Czeszka spożytkowała sześć z 15 break pointów. Shuai Zhang (WTA 36) uległa 4:6, 3:6 Eminie Bektas (WTA 150). W pierwszym secie Chinka roztrwoniła prowadzenie 4:2.

To była znakomita środa dla Czeszek. W ćwierćfinale jest już Linda Fruhvirtova (WTA 57), która zwyciężyła 6:1, 7:6(3) Bernardę Perę (WTA 27). W drugim secie 18-latka z Pragi wróciła ze stanu 1:4. Mogła przegrywać 1:5, ale odparła break pointa. W ciągu 80 minut zaliczyła cztery przełamania. O półfinał zagra z Krejcikovą lub Martincovą.

W ćwierćfinale zameldowała się Harriet Dart (WTA 134), która w godzinę i 44 minuty pokonała 6:3, 3:6, 6:1 Anhelinę Kalininę (WTA 26). Brytyjka zaserwowała siedem asów i zdobyła 34 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie.

W I rundzie Rebecca Marino (WTA 90) zwyciężyła 7:6(5), 5:7, 6:3 Xiyu Wang (WTA 75). W trzecim secie Kanadyjka od 0:2 wywalczyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 39 minut spotkaniu było 26 asów, z których 15 zaserwowała Marino. Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Kanadyjka wypracowała sobie 18 break pointów, a Chinka miała ich 11.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów środa, 21 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 5) 6:3, 3:6, 6:1 Linda Fruhvirtova (Czechy) - Bernarda Pera (USA, 6) 6:1, 7:6(3)

I runda gry pojedynczej:

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) - Cristina Bucsa (Hiszpania, Q) 6:3, 6:3 Emina Bektas (USA, Q) - Shuai Zhang (Chiny, 7) 6:4, 6:3 Rebecca Marino (Kanada, LL) - Xiyu Wang (Chiny, Q) 7:6(5), 5:7, 6:3 Tereza Martincova (Czechy, Q) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) 6:1, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Barbora Krejcikova wygra turniej w Birmingham?