Szwajcarka rywalką Świątek. Maraton Andreescu

Jil Teichmann zwyciężyła w trzech setach Amerykankę Claire Liu w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Szwajcarka będzie kolejną rywalką Igi Świątek. Trzysetową batalię ma za sobą Kanadyjka Bianca Andreescu.

Jil Teichmann PAP/EPA / PETER KLAUNZER / Na zdjęciu: Jil Teichmann
W poniedziałek w Bad Homburgu ma miejsce dokończenie I rundy. Doszło do starcia dwóch tenisistek, które przeszły kwalifikacje. Jil Teichmann (WTA 129) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 Claire Liu (WTA 95). Spotkanie trwało dwie godziny i 18 minut. Szwajcarka zdobyła 44 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. W II rundzie Teichmann zmierzy się z Igą Świątek.

Bianca Andreescu (WTA 51) zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:5 Sonay Kartal (WTA 264). W trzecim secie Brytyjka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w końcówce Kanadyjka skruszyła jej opór. Batalia trwała dwie godziny i 27 minut. Mistrzyni US Open 2019 posłała siedem asów. Zniwelowała osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 15 szans. Kolejną jej rywalką będzie Hiszpanka Rebeka Masarova.

Mayar Sherif (WTA 31) wygrała 4:6, 6:4, 7:5 z Anną-Leną Friedsam (WTA 87). W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu Egipcjanka zaserwowała sześć asów i wywalczyła 48 z 61 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała trzy z siedmiu break pointów.

Warwara Graczewa (WTA 43) w 55 minut rozbiła 6:2, 6:1 Jaqueline Cristian (WTA 133). Reprezentantka Francja wykorzystała pięć z ośmiu brak pointów. Linda Noskova (WTA 45) wygrała 6:2, 7:5 z Kateryną Baindl (WTA 86). W drugim secie Czeszka mogła zakończyć mecz przy 5:4, ale zmarnowała pięć piłek meczowych. Dwa kolejne gemy padły jej łupem.

Tylko 54 minuty trwało spotkanie Leylah Fernandez (WTA 96) z Leną Papadakis (WTA 332). Kanadyjka rozbiła Niemkę 6:0, 6:1. Finalistka US Open 2021 zgarnęła 24 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji.

Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) - Claire Liu (USA, Q) 3:6, 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Bianca Andreescu awansuje do ćwierćfinału w Bad Homburgu?