Efektowne zakończenie meczu. Tak Iga Świątek zwieńczyła dzieło [WIDEO]

Reprezentantka Polski odwróciła wynik meczu z Tatjaną Marią, a w trzecim secie zwyciężyła 6:0. Ostatnia piłka została wygrana przez Igę Świątek w efektowny sposób.

Iga Świątek w meczu z Tatjaną Marią Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Tatjaną Marią
Mecz z Tatjaną Marią był pierwszym w sezonie, który Iga Świątek rozegrała na korcie trawiastym. Wcześniej liderka rankingu WTA odpoczywała po spektakularnym zwycięstwie w Rolandzie Garrosie. Turniej w Bad Homburg jest dla Świątek sprawdzianem przed startem w wielkoszlemowym Wimbledonie.

Przywitanie z kortem w Bad Homburg nie było bezproblemowe, ponieważ Iga Świątek przegrała pierwszego seta z Tatjaną Marią 5:7. Niemka była bliżej odniesienia zwycięstwa w meczu, ale Polka nie pozwoliła na to. Faworytka przejęła inicjatywę i w późniejszych partiach wygrała przekonująco.

Trzecia partia zakończyła się wynikiem 6:0. Iga Świątek potwierdziła w niej wyższość nad Tatjaną Marią i awansowała do drugiej rundy turnieju w Bad Homburg. Przeciwniczką podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego w meczu o awans do ćwierćfinału będzie Jil Teichmann ze Szwajcarii.

W ostatnim gemie spotkania Iga Świątek serwowała, a dwa późniejsze forhendy pozwoliły przejąć inicjatywę w wymianie. Polka zakończyła mecz uderzeniem w pobliże linii bocznej boiska. Zbicie piątki z Niemką było połączone z krótką pogawędką. Następnie Świątek mogła rozpocząć krótkie celebrowanie awansu.