Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. Egipcjanka odpadła po maratonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek

Anna Blinkowa rozprawiła się z Leylah Fernandez i będzie kolejną rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Z rywalizacji odpadła rozstawiona z numerem czwartym Mayar Sherif, która przegrała z Lucią Bronzetti po maratonie.

W środę Iga Świątek pewnie rozprawiła się ze Szwajcarką Jil Teichmann. Kolejną rywalkę liderki rankingu wyłoniło starcie Anny Blinkowej (WTA 39) z Leylah Fernandez (WTA 96). Będzie nią tenisistka z Moskwy, która w pierwszym secie wróciła z 1:3 i pokonała kanadyjską finalistkę US Open 2021.

W ciągu 95 minut Blinkowa zgarnęła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 17 break pointów. Moskwianka osiągnęła trzeci w tym roku ćwierćfinał w WTA Tour. W Hobart awansowała do półfinału jako kwalifikantka, a w Strasburgu osiągnęła finał.

W ubiegłym roku w Kluż-Napoce Blinkowa zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour w singlu. W wielkoszlemowych turniejach najdalej doszła do III rundy, dwa razy w Rolandzie Garrosie (2019, 2023). Może się pochwalić dwoma zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Niedawno pokonała Francuzkę Caroline Garcię w II rundzie Rolanda Garrosa. Trzy lata temu w Shenzhen rozprawiła się ze Szwajcarką Belindą Bencić.

Dwie godziny i 51 minut trwał mecz Mayar Sherif (WTA 31) z Lucią Bronzetti (WTA 65). Egipcjanka przegrała 6:1, 6:7(2), 3:6. Zaserwowała 14 asów, ale zdobyła tylko dziewięć z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. Sherif miała 12 break pointów, a Bronzetti wypracowała sobie ich 18. Kolejną rywalką Włoszki będzie Warwara Graczewa.

Katerina Siniakova (WTA 52) wygrała 6:2, 6:4 z Jewgieniją Rodiną (WTA 314). W ciągu 94 minut Czeszka wywalczyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i wykorzystała trzy z 11 okazji na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z rozstawioną z numerem drugim Ludmiłą Samsonową.

Ćwierćfinały rozegrane zostaną w czwartek. Mecz Świątek z Blinkową rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16:30. Będzie to pierwsze starcie tych tenisistek.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów środa, 28 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Anna Blinkowa (9) - Leylah Fernandez (Kanada) 7:5, 6:2 Lucia Bronzetti (Włochy) - Mayar Sherif (Egipt, 4) 1:6, 7:6(2), 6:3 Katerina Siniakova (Czechy) - Jewgienija Rodina 6:2, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty