Włoszka na drodze Igi Świątek. Duże nieszczęście Hiszpanki

Lucia Bronzetti wyeliminowała Warwarę Graczewą z turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Włoska tenisistka będzie kolejną rywalką Igi Świątek.

Lucia Bronzetti PAP/EPA / TERESA SUAREZ / Na zdjęciu: Lucia Bronzetti
W czwartek w Bad Homburgu nie brakowało deszczu i jeden mecz nie został dokończony. Lucia Bronzetti (WTA 65) pokonała 6:4, 6:3 Warwarę Graczewą (WTA 43). W ciągu 76 minut Włoszka wywalczyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.

Bronzetti w maju tego roku triumfowała w Rabacie po zwycięstwie nad Austriaczką Julią Grabher. Pierwszy finał Włoszka osiągnęła w ubiegłym roku w Palermo. Przegrała w nim z Rumunką Iriną-Camelią Begu. 24-latka z Rimini do tej pory zanotowała sześć wielkoszlemowych startów. Jedyny mecz wygrała w Australian Open, gdy była lepsza właśnie od Graczewej.

W piątek Bronzetti będzie rywalką Igi Świątek. Mecz zaplanowano na godz. 14:30. Polka po raz pierwszy zmierzy się z Włoszką.

Rebeka Masarova (WTA 69) wygrała 7:6(2) pierwszy set spotkania z Emmą Navarro (WTA 60). Amerykanka roztrwoniła w nim prowadzenie 4:2. W drugiej partii Hiszpance przytrafiło się duże nieszczęście. Poślizgnęła się i upadła na trawę. Nie była w stanie kontynuować gry i skreczowała przy 1:1.

Dopiero o godz. 19:30 rozpoczęło się spotkanie Ludmiły Samsonowej (WTA 15) z Kateriną Siniakovą (WTA 52). Obie tenisistki wygrały po secie i opuściły kort z powodu zapadających ciemności. Mecz zostanie dokończony w piątek.