Kontuzje i krecze w Eastbourne. Koniec zwycięskiej passy Łotyszki

W Eastbourne (WTA 500) dwa mecze zakończyły się kreczami. Dobiegła końca zwycięska seria Jeleny Ostapenko, która nie dokończyła spotkania z Camilą Giorgi. Kontuzja nie pozwoliła Caroline Garcii kontynuować gry w starciu z Darią Kasatkiną.

Jeļena Ostapenko Getty Images / Quality Sport Images / Contributor / Na zdjęciu: Jeļena Ostapenko
W Eastbourne najpierw nastąpiła fala wycofań, a teraz mecze kończą się kreczami. W czwartek Daria Kasatkina (WTA 11) prowadziła 6:2, 2:1 z Caroline Garcią (WTA 5). Francuzka nie kontynuowała gry z powodu kontuzji ramienia.

Dla Kasatkiny był to trzeci ćwierćfinał w Eastbourne i po raz pierwszy awansowała do półfinału. W 2018 roku uległa Niemce Andżelice Kerber, a w 2021 nie dała rady Łotyszce Jeleną Ostapenko, późniejszej triumfatorce.

W półfinale mogło dojść do kolejnej konfrontacji Kasatkiny z Ostapenko (WTA 17). Tak się nie stanie, bo Łotyszka nie dokończyła meczu z Camilą Giorgi (WTA 67). W zaciętym pierwszym secie (72 minuty) Włoszka wróciła z 2:4, a później w tie breaku obroniła trzy piłki setowe. Do drugiej partii nie doszło.

Ostapenko miała serię siedmiu z rzędu wygranych spotkań. W ubiegłym tygodniu triumfowała w Birmingham. Łotyszka w dwóch poprzednich sezonach grała w Eastbourne w finale. W 2021 roku triumfowała po zwycięstwie nad Anett Kontaveit, a 12 miesięcy temu uległa Petrze Kvitovej. Giorgi w II rundzie wyeliminowała Ons Jabeur.

Coco Gauff (WTA 7) wygrała 6:3, 6:3 z Jessicą Pegulą (WTA 4). W drugim secie finalistka Rolanda Garrosa 2022 zdobyła sześć gemów z rzędu od 0:3. W ciągu 68 minut zgarnęła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Madison Keys (WTA 25) pokonała 6:4, 6:1 Petrę Martić (WTA 30). W trwającym 77 minut spotkaniu Amerykanka wywalczyła 30 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała cztery z pięciu okazji na przełamanie. W półfinale zagra z Gauff.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)

Madison Keys (USA) - Petra Martić (Chorwacja, LL) 6:4, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Coco Gauff wygra turniej w Eastbourne?