"Uradowana od ucha do ucha". Zobacz, kto wspiera Igę Świątek

Iga Świątek w poniedziałek rozpoczęła rywalizację w Wimbledonie. Polska tenisistka może liczyć na wsparcie z trybun od wyjątkowej osoby.

Szymon Michalski
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
3 lipca rozpoczął się wielkoszlemowy Wimbledon. Już pierwszego dnia rywalizacji na londyńskiej trawie pojawiła się Iga Świątek. W I rundzie rywalką Polki jest Chinka Lin Zhu.

Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Świątek. Nasza tenisistka nie pozostawiła swojej rywalce szans i wygrała 6:1. W drugim secie, przy stanie 4:3, mecz przerwano z powodu opadów deszczu. Po blisko półgodzinne przerwie wrócono do rywalizacji i Świątek przypieczętowała zwycięstwo.

22-latka tego dnia może liczyć na wsparcie wyjątkowej osoby. Z perspektywy trybun poczynania liderki rankingu WTA śledzi Agata, starsza siostra Igi Świątek.

"Nokaucik w wykonaniu Igi Świątek, siostra Agata uradowana od ucha do ucha. Dominacja absolutna" - napisał na Twitterze Artur Gac, dziennikarz Interii.

Przypomnijmy, że Iga Świątek pierwsze kroki na tenisowym korcie zaczęła stawiać właśnie u boku swojej starszej siostry. Nie od dziś wiadomo, że Iga i Agata pozostają ze sobą w dobrych relacjach.