Wielkoszlemowe mistrzynie w kolejnej rundzie. Włoszka znów postraszyła Kvitovą

Czeszka Petra Kvitova nie uniknęła straty seta na otwarcie wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. W kolejnej rundzie są inne wielkoszlemowe mistrzynie, Barbora Krejcikova i Jelena Ostapenko.

Petra Kvitova PAP/EPA / TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 9) wkroczyła do akcji w Wimbledonie. Dwukrotna mistrzyni imprezy miała zagrać na korcie 3., ale jej mecz z Jasmine Paolini (WTA 44) został przeniesiony na kort centralny. Tenisistki te drugi rok z rzędu zmierzyły się w I rundzie Wimbledonu. Znów do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set. Czeszka wygrała 6:4, 6:7(5), 6:1.

W pierwszych dwóch setach było tylko jedno przełamanie. Uzyskała je Kvitova na 3:2. W tie breaku drugiej partii Czeszka z 0-5 zbliżyła się na 3-5. Później obroniła dwie piłki setowe przy 3-6, ale ostatecznie Paolini doprowadziła do trzeciego seta. W nim Kvitova opanowała sytuację i zaliczyła dwa przełamania. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Alaksandra Sasnowicz lub Nuria Parrizas Diaz. Pierwszy set padł łupem Białorusinki (6:2) i mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności.

Barbora Krejcikova (WTA 11) wygrała 6:2, 7:5 z Heather Watson (WTA 144). W ciągu 99 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 zgarnęła 26 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie. Najlepszym singlowym osiągnięciem Czeszki w Wimbledonie jest IV runda z 2021 roku. W deblu w Londynie zdobyła dwa tytuły (2018, 2022).

Kolejną rywalką Krejcikovej będzie 16-letnia Mirra Andriejewa (WTA 102), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:5 Xiyu Wang (WTA 65). Rosyjska tenisistka zniwelowała dziewięć z 10 break pointów i uzyskała dwa przełamania. Andriejewa wielkoszlemowy debiut zanotowała w tegorocznym Rolandzie Garrosie. W Paryżu dotarła do III rundy jako kwalifikantka.

Jelena Ostapenko (WTA 17) w 62 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Greet Minnen (WTA 123). Łotewska triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 29 kończących uderzeń i 22 niewymuszonych błędów. Belgijce zanotowano osiem piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.

Madison Keys (WTA 18) w 75 minut wygrała 6:0, 6:3 z Sonay Kartal (WTA 266). Finalistka US Open 2017 zniwelowała pięć break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Amerykanka jest niepokonana od sześciu spotkań. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Eastbourne. Paula Badosa (WTA 35) pokonała 6:3, 6:3 Alison Riske-Amritraj (WTA 141). Hiszpanka wywalczyła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i cztery razy odebrała rywalce podanie.

Bernarda Pera (WTA 27) przegrała 7:6(3), 3:6, 3:6 z Wiktorią Tomową (WTA 99). Mecz trwał dwie godziny i 18 minut. Amerykanka na przełamanie zamieniła cztery z siedmiu szans. Bułgarka miała aż 34 break pointy i wykorzystała siedem. Na 15 akcji przy siatce zdobyła 13 punktów. Anastazja Potapowa (WTA 23) wróciła ze stanu 1:3 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:3 Celine Naef (WTA 165).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Barbora Krejcikova awansuje do III rundy Wimbledonu 2023?