Łzy na korcie. Dramat w meczu Jeleny Rybakiny

W meczu II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2023 Alize Cornet - Jelena Rybakina francuska tenisistka poślizgnęła się i z grymasem bólu na twarzy zeszła na przerwę medyczną.

Piotr Bobakowski
Alize Cornet PAP/EPA / PAP/EPA/TOLGA AKMEN / Na zdjęciu: Alize Cornet
W czwartek (6 lipca) w meczu II rundy Wimbledonu 2023 w grze pojedynczej zmierzyły się Alize Cornet z Francji i obrończyni tytułu z ubiegłego roku Jelena Rybakina z Kazachstanu.

W drugim secie, przy stanie 5:5, 33-letnia Cornet straciła równowagę na trawiastej nawierzchni londyńskiego kortu i upadła. Wyglądało to bardzo groźnie.

Reprezentantka Francji po chwili podniosła się z ziemi i ze łzami w oczach usiadła na swoim miejscu.

Potrzebna była przerwa medyczna, po której Cornet wróciła jednak do rywalizacji. Na szczęście, obyło się - tak się mogło wydawać - bez poważniejszej kontuzji.

Co więcej, Francuzce, pomimo wyraźnych problemów z kolanem, udało się doprowadzić do tie-breaka. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Rybakiny w dwóch setach 6:2, 7:6 (2). Cornet na pożegnanie z wielkoszlemowym turniejem w Londynie otrzymała gromkie brawa od widzów za to, że dograła spotkanie do końca.