Niesamowity bój Bencić z Collins. Mistrzyni olimpijska rywalką Linette

Belinda Bencić i Danielle Collins stoczyły zażarty bój rozstrzygnięty w tie breaku trzeciego seta. Wygrała szwajcarska mistrzyni olimpijska i będzie rywalką Magdy Linette w wielkoszlemowym Wimbledonie 2023.

Belinda Bencić PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Magda Linette zapewniła sobie awans do III rundy Wimbledonu po twardej bitwie z Czeszką Barborą Strycovą. Niezwykle zacięty był również mecz, z którego wyłoniła się kolejna rywalka Polki. Belinda Bencić (WTA 14) zwyciężyła 3:6, 6:4, 7:6(2) Danielle Collins (WTA 52). Szwajcarka jest mistrzynią olimpijską, a Amerykanka to finalistka Australian Open 2022.

W pierwszym secie Collins od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugim Amerykanka prowadziła 3:1, ale wspaniała pogoń pozwoliła Bencić doprowadzić do trzeciej partii. W niej nie było przełamań i o losach meczu zadecydował tie break do 10 punktów. Szwajcarka szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę i złamała opór rywalki. Przy 9-2 mistrzyni olimpijska wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

Batalia trwała dwie godziny i 44 minuty. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Bencić miała 13 break pointów, a Collins wypracowała sobie ich osiem. Szwajcarka wywalczyła 52 z 63 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 35 kończących uderzeń przy 36 niewymuszonych błędach. Amerykance naliczono 33 piłki wygrane bezpośrednio przy 46 pomyłkach.

Bencić w Wimbledonie najdalej dotarła do IV rundy (2015, 2018). Jej najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest półfinał US Open 2019. Największy sukces Szwajcarka odniosła w 2021 roku, gdy w Tokio zdobyła złoty medal olimpijski w singlu i srebrny w deblu. W grze pojedynczej w swoim dorobku ma osiem tytułów w WTA Tour. Dwa wywalczyła na początku obecnego sezonu w Adelajdzie i Abu Zabi.

Linette i Bencić zmierzą się po raz pierwszy.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)