Hubert Hurkacz zmarnował dużą szansę. Rozczarowanie po tej piłce [WIDEO]

Polak wywalczył trzy piłki setowe w pierwszej partii. Nagle zadrżała mu ręka i to Novak Djoković zdobył przewagę w meczu o awans do ćwierćfinału Wimbledonu.

Hubert Hurkacz w meczu z Novakiem Djokoviciem Twitter / Polsat Sport / Hubert Hurkacz w meczu z Novakiem Djokoviciem
Hubert Hurkacz stanął przed trudnym zadaniem w czwartej rundzie Wimbledonu, ponieważ jego przeciwnikiem został faworyt turnieju Novak Djoković.

W pierwszym secie 7:6 zwyciężył Novak Djoković. Do tie-breaka doszło po 12 gemach, w których lepszy był tenisista serwujący. Obaj dali popis przy wprowadzaniu piłki do gry.

W tie-breaku Novak Djoković popełnił podwójny błąd serwisowy i była to duża szansa dla Huberta Hurkacza. Krótko po nim Polak objął prowadzenie 6:3 i miał trzy piłki setowe. Jedną z nich nawet przy własnym podaniu. Polaka jakby przerosła ta szansa, ponieważ zaczął popełniać błąd za błędem. Z kolei Serb utrzymał nerwy na wodzy.

Od stanu 6:3 Hubert Hurkacz nie wygrał ani jednej piłki i przegrał tie-breaka 6:8. Novak Djoković zamknął partię przy własnym podaniu po dwóch mini breakach. Po serwisie Serba wrocławianin zagrał za długi return, a piłka zaliczyła ladowanie na aucie.

- A więc to mistrz, a nie pretendent wygrał seta - powiedział komentator meczu w Polsacie Sport.

Zobacz ostatnią piłkę w pierwszym secie w meczu Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem: