Miłe złego początki Kaśnikowskiego. Nie będzie starcia Polaków w Tampere

Maks Kaśnikowski miał trudne zadanie w challengerze ATP w Tampere. Jego rywalem był rozstawiony z numerem szóstym Riccardo Bonadio. Polak świetnie mecz rozpoczął, ale później dominował Włoch i do niespodzianki nie doszło.

Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
W II rundzie challengera w fińskim Tampere mogło dojść do starcia Polaków. Daniel Michalski czekał na rywala po zwycięstwie nad Patrickiem Kaukovaltą. We wtorek Maks Kaśnikowski (ATP 303) prowadził 3:0 w pierwszym secie meczu z Riccardo Bonadio (ATP 189). Później na korcie dominował rozstawiony z numerem szóstym Włoch. Ostatecznie Polak przegrał 4:6, 0:6.

Mecz trwał 72 minuty. Kaśnikowski zamienił na przełamanie jedną z dwóch okazji. Bonadio miał pięć break pointów i wszystkie wykorzystał. W drugim secie Polak zdobył tylko 10 punktów. Było to pierwsze starcie 20-letniego Kaśnikowskiego ze starszym o 10 lat Włochem.

Kaśnikowski w tym roku zdobył dwa tytuły ITF, w Tunezji i Serbii. W challengerach tak doszło mu już nie doszło. Dopiero pod koniec czerwca dobrze spisał się w Modenie, gdzie jako kwalifikant awansował do ćwierćfinału.

W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia Michalskiego z Bonadio. W ubiegłym roku w Kairze (ITF) Polak pokonał Włocha 6:3, 7:5.