Daniel Michalski pokazał charakter w drugim secie

Polak pozostaje w grze o zwycięstwo w Challengerze na kortach ziemnych w fińskim Tampere. W wygranym meczu z Patrickiem Kaukovaltą ciekawie było głównie w drugim secie.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Tenisowa karuzela nie zatrzymała się wraz z zakończeniem Wimbledonu. Zawodnicy spoza czołówki kontynuują rywalizację na kortach ziemnych. Daniel Michalski wybrał się do fińskiego Tampere i był to jego pierwszy występ w lipcu. W czerwcu reprezentanta Polski można było zobaczyć w Challengerach w Bratysławie, Poznaniu i Modenie.

Pierwszym przeciwnikiem Daniela Michalskiego był Patrick Kaukovalta. 24-letni Fin wystartował w Challengerze z dziką kartą. Kaukovalta jest poza najlepszą "1000" rankingu ATP i można go oglądać głównie w turniejach w Skandynawii.

W pierwszym secie Daniel Michalski zwyciężył 6:3, a partia przebiegła dość spokojnie. O wyższości Polaka zdecydowało przełamanie serwisu Fina w przedostatnim gemie, po którym Michalski wygrał własne podanie bez oddania jakiejkolwiek piłki.

W drugim secie historia była bardziej pasjonująca i wypełniona zwrotami akcji. Patrick Kaukovalta wykorzystał rozprężenie Daniela Michalskiego i oddalił się na 4:1. Niewiele brakowało Finowi do doprowadzenia do remisu w partiach, ale nie wykorzystał nawet piłki setowej. Zrobiło się 5:5 i po jeszcze dwóch udanych gemach dla serwujących, doszło do tie breaka. Polak już nie wypuścił szansy z rąk i zwyciężył 7-3.