Pewny awans faworytki w Palermo. Odrodzenie Włoszki

Daria Kasatkina nie dała szans Tatianie Prozorowej w turnieju WTA 250 w Palermo. Włoszka Jasmine Paolini odwróciła losy meczu z Ukrainką Dajaną Jastremską.

Daria Kasatkina PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W upalnym Palermo nastąpiło dokończenie II rundy. Daria Kasatkina (WTA 11) w 84 minuty pokonała 6:3, 6:1 Tatianę Prozorową (WTA 236). Faworytka turnieju dwa razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z 15 break pointów. Zdobyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym serwisie.

Kolejną rywalką Kasatkiny będzie Jasmine Paolini (WTA 52), która zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Dajanę Jastremską (WTA 149). Włoszka odrodziła się ze stanu 2:6, 0:3. W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu na przełamanie zamieniła pięć z dziewięciu szans.

Mayar Sherif (WTA 38) w 80 minut wygrała 6:3, 6:3 z Sofją Lansere (WTA 353). Egipcjanka zniwelowała dwa z trzech break pointów i spożytkowała cztery z sześciu okazji na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów więcej od rywalki (60-49).

Camila Osorio (WTA 74) zwyciężyła 6:7(3), 6:0, 6:3 Erikę Andriejewą (WTA 159). Mecz trwał dwie godziny i 48 minut. Kolumbijka pięć razy oddała podanie, a wykorzystała 10 z 18 break pointów. W ćwierćfinale zmierzy się z Sherif.

Camila Osorio (Kolumbia) - Erika Andriejewa 6:7(3), 6:0, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Daria Kasatkina awansuje do półfinału w Palermo?