Włoszka powalczy o tytuł w Palermo. Nocny maraton Chinki z Egipcjanką

W turnieju w Palermo (WTA 250) wyłonione zostały finalistki. O tytuł zmierzą się Włoszka Jasmine Paolini i Chinka Qinwen Zheng.

Jasmine Paolini Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W upalnym Palermo przyszedł czas na półfinały. W pierwszym doszło do starcia Jasmine Paolini (WTA 52) z Sarą Sorribes (WTA 85). Pierwszy set był bardzo zacięty. Włoszka wróciła w nim ze stanu 2:4, a później odrabiała straty w tie breaku z 1-3. Druga partia miała zupełnie odmienny przebieg. Reprezentantka gospodarzy oddała w nim Hiszpance 10 punktów i ostatecznie wygrała 7:6(6), 6:0.

Spotkanie trwało godzinę i 49 minut. Paolini obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Było to jej drugie starcie z Sorribes. W 2015 roku też spotkały się we Włoszech (Brescia, turniej ITF) i wygrała wtedy Hiszpanka 7:5, 6:1.

Paolini w poprzednich rundach wyeliminowała po trzysetowych bojach Holenderkę Arantxę Rus, Dajanę Jastremską i rozstawioną z numerem pierwszym Darię Kasatkinę. Najbardziej Włoszka zagrożona była porażką w starciu z Ukrainką, ale odrodziła się ze stanu 2:6, 0:3.

Drugą finalistką została Qinwen Zheng (WTA 26), która pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Mayar Sherif (WTA 38). Spotkanie trwało trzy godziny i minutę. Chinka wywalczyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 11 break pointów.

27-letnia Paolini osiągnęła trzeci singlowy finał w WTA Tour i powalczy o drugi tytuł. W 2021 roku triumfowała w Portorożu po zwycięstwie nad Amerykanką Alison Riske-Amritraj. Dla Zheng będzie to drugi finał. Rok temu w Tokio przegrała z Ludmiłą Samsonową.