Była czołowa tenisistka ruszyła do boju w Warszawie. Słowaczki zmierzyły się ze sobą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Yanina Wickmayer
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Yanina Wickmayer

Pierwsze tenisistki wkroczyły do akcji w turnieju WTA 250 w Warszawie. Belgijka Yanina Wickmayer miała problemy w drugim secie, ale odwróciła jego losy i rozprawiła się z Japonką Nao Hibino.

Rok temu w Warszawie tenisistki walczyły na nawierzchni ziemnej. Tym razem nastąpiła zmiana na korty twarde. W poniedziałek odbyły się tylko trzy mecze turnieju głównego. Miało być ich cztery, ale wycofała się Camila Giorgi, która była rozstawiona z numerem szóstym. W miejsce Włoszki wejdzie tenisistka z kwalifikacji.

Na otwarcie na korcie centralnym odbyło się spotkanie Mai Chwalińskiej. Następnie Viktoria Hruncakova (WTA 122) pokonała 7:5, 6:3 Kristinę Kucovą (WTA 490) w starciu Słowaczek. W pierwszym secie niżej notowana tenisistka ruszyła w pogoń i z 0:3 wyszła na 4:3. Dwa zdobyte gemy sprawiły, że Hruncakova wróciła na prowadzenie. Przy 5:4 zmarnowała pierwszą piłkę setową, ale w końcówce skruszyła opór rodaczki. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie. Hruncakova uzyskała je na 3:1.

Mecz trwał dwie godziny i dwie minuty. Hruncakova zaserwowała 16 asów i zdobyła 34 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała cztery z 14 szans na przełamanie. Kolejną rywalką Słowaczki będzie Czeszka Linda Noskova lub tenisistka z kwalifikacji.

Na korcie 2 odbył się mecz Yaniny Wickmayer (WTA 109) z Nao Hibino (WTA 125). Wygrała doświadczona Belgijka 6:2, 6:4 po 74 minutach. W drugim secie półfinalistka US Open 2009 była w opałach, ale odrodziła się ze stanu 0:3.

33-letnia Wickmayer wywalczyła 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a spożytkowała cztery z pięciu break pointów. W II rundzie przeciwniczką byłej 12. singlistki rankingu będzie rozstawiona z numerem piątym Chinka Shuai Zhang lub Czeszka Tereza Martincova.

Belgijka w swoim dorobku ma pięć singlowych tytułów w WTA Tour. Ostatni zdobyła w 2016 roku w Waszyngtonie. Dwa razy w finale zmierzyła się z Polką. W Auckland (2013) Wickmayer przegrała z Agnieszką Radwańską. W Tokio (2015) pokonała Magdę Linette.

We wtorek po godz. 17:30 pierwszy mecz rozegra Iga Świątek. Turniej potrwa do niedzieli.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska) WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów poniedziałek, 24 lipca

I runda gry pojedynczej:

Yanina Wickmayer (Belgia) - Nao Hibino (Japonia) 6:2, 6:4 Viktoria Hruncakova (Słowacja) - Kristina Kucova (Słowacja) 7:5, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Yanina Wickmayer awansuje do ćwierćfinału w Warszawie?