Męczarnie jednej z faworytek w Hamburgu. Kazaszka nie dała się zaskoczyć

Bernarda Pera miała trudną przeprawę z turecką kwalifikantką Zeynep Sonmez w turnieju WTA 250 w Hamburgu. W kolejnej rundzie jest Kazaszka Julia Putincewa.

Bernarda Pera Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Bernarda Pera
W poniedziałek w Hamburgu zostało rozegranych dziewięć spotkań. Żadna tenisistka rozstawiona nie odpadła, ale jedna z nich miała spore problemy. Bernarda Pera (WTA 56) zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:4 Zeynep Sonmez (WTA 201). Spotkanie trwało godzinę i 55 minut. Amerykanka odparła siedem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z 11 szans.

Kolejną rywalką Pery będzie Kaia Kanepi (WTA 93), która wygrała 6:1, 6:4 z Kają Juvan (WTA 149). W ciągu 74 minut Estonka spożytkowała sześć z 12 break pointów. Julia Putincewa (WTA 58) pokonała 6:2, 6:4 Elsę Jacquemot (WTA 184). Kazaszka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji.

Camila Osorio (WTA 67) wygrała 6:4, 6:3 z Kamillą Rachimową (WTA 82). W pierwszym secie Kolumbijka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym 78 minut meczu obie tenisistki miały po osiem break pointów. Osorio pięć razy oddała podanie, a uzyskała siedem przełamań.

Nadia Podoroska (WTA 66) zwyciężyła 6:1, 7:5 Wiktorię Tomową (WTA 99). W drugim secie Argentynka obroniła dwie piłki setowe przy stanie 4:5 i 15-40. Spotkanie trwało 92 minuty. 19-letnia Noma Noha Akugue (WTA 207) zadebiutowała w WTA Tour. Niemka wróciła z 3:5 w pierwszej partii i pokonała 7:5, 6:4 Laurę Pigossi (WTA 142).