Rozstawieni na przeciwnych biegunach w Umagu. Wyczekiwany dzień Węgra

Zsombor Piros w dwóch setach pokonał rozstawionego z numerem piątym Christopera O'Connella w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Awansował oznaczony "siódemką" Matteo Arnaldi, który wygrał z Jesperem de Jongiem.

Marcin Motyka
Zsombor Piros PAP/EPA / Tibor Illyes / Na zdjęciu: Zsombor Piros
Turniej takie jak w Umagu są okazją dla niżej notowanych tenisistów. We wtorek swoją szansę wykorzystał Zsombor Piros. Węgier sprawił niespodziankę i w I rundzie pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem piątym Christophera O'Connella.

Dla 23-latka z Budapesztu to pierwszy wygrany mecz w imprezie rangi ATP Tour. Wcześniejsze zwycięstwa w głównym cyklu odnosił w Pucharze Davisa. O kolejny triumf powalczy z Dino Prizmiciem, posiadaczem dzikiej karty.

Nie zawiódł natomiast inny rozstawiony, Matteo Arnaldi, turniejowa "siódemka". Włoch wykorzystał cztery z siedmiu piłek na przełamanie i pokonał 6:3, 6:2 kwalifikanta Jespera de Jonga. Teraz może szykować się do spotkania z II rundy z następnym graczem z eliminacji, rodakiem Flavio Cobollim.

Z powodu opadów deszczu nie udało się zrealizować pełnego panu gier na wtorek. Przerwane zostały mecze Marco Cecchinato - Aleksander Szewczenko, Albert Ramos - Jaume Munar i Fabian Marozsan - Juan Manuel Cerundolo. Z kolei Stan Wawrinka i Filip Misolić oraz Marc-Andrea Huesler i Federico Coria w ogóle nie pojawili się na korcie.

Przerwane i nierozpoczęte pojedynki zostały przełożone na środę.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)

Marco Cecchinato (Włochy) - Aleksander Szewczenko 3:5 *do dokończenia
Fabian Marozsan (Węgry) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 6:3, 5:2 *do dokończenia

wolne losy: Jiri Lehecka (Czechy, 1); Lorenzo Sonego (Włochy, 2); Sebastian Ofner (Austria, 3); Roberto Carballes (Hiszpania, 4)