Miejscowy idol błysnął w Hamburgu. Świetny start obrońcy tytułu

Alexander Zverev, idol lokalnych fanów, oddał trzy gemy Alexowi Molcanowi w meczu I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. Świetny początek zanotował też broniący tytuły Lorenzo Musetti, odpadł za to Pedro Cachin.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Hamburgu w tle oskarżeń o napaść fizyczną na byłą partnerkę. We wtorkowym meczu I rundy z Alexem Molcanem rozstawiony z numerem czwartym Niemiec zaprezentował się tak, jakby chciał wyrzucić z siebie wszystkie negatywne emocje wywołane tą sytuacją i w 61 minut zdeklasował Słowaka, wygrywając 6:0, 6:3.

Co ciekawe - był to trzeci mecz pomiędzy Zverevem a Molcanem na przestrzeni niespełna dwóch miesięcy i po raz trzeci lepszy okazał się tenisista z Hamburga. Jego kolejnym rywalem będzie rodak, Maximilian Marterer, który w niemieckim pojedynku posiadaczy dzikich kart wyeliminował Rudolfa Mollekera.

Świetnie turniej zainaugurował też broniący tytułu Lorenzo Musetti, który w ciągu 74 minut rywalizacji oddał pięć gemów Eliasowi Ymerowi. W II rundzie oznaczony numerem trzecim Włoch zmierzy się z Jozefem Kovalikiem, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji. Słowak zastąpił w głównej drabince Juana Pablo Varillasa i we wtorek ograł Thiago Seybotha Wilda, kwalifikanta.

Nie powiodło się Argentyńczykom. Pedro Cachin, zeszłotygodniowy mistrz z Gstaad, w trzech setach przegrał z Alejandro Davidovichem. Rozstawiony z numerem siódmym Hiszpan w 1/8 finału zagra z Luką van Assche'em. Z kolei Francisco Cerundolo, turniejowa "piątka", nie dokończył meczu z Yannickiem Hanfmannem. Niemiec o ćwierćfinał powalczy z Zhizhenem Zhangiem. Chińczyk ograł kwalifikanta Jana Choinskiego.

W serbskim pojedynku Dusan Lajović wygrał 3:6, 6:4, 6:3 z rozstawionym z numerem ósmym Miomirem Kecmanoviciem. 33-latek z Belgradu zagra teraz z młodszym od siebie o 14 lat Arthurem Filsem. Francuz w zaległym spotkaniu z poniedziałku okazał się lepszy od Daniela Elahiego Galana, lucky losera.

Do 1/8 finału awansował też Cristian Garin. Chilijski kwalifikant zaserwował trzy asy, wykorzystał sześć z dziewięciu piłek na przełamanie i po ponad dwugodzinnej potyczce wygrał 6:7(3), 6:1, 6:3 z Hugo Dellienem.

Alejandro Davidovich (Hiszpania, 7) - Pedro Cachin (Argentyna) 2:6, 7:5, 6:2
Yannick Hanfmann (Niemcy) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 5) 4:6, 6:2, 4:2 i krecz
Dusan Lajović (Serbia) - Miomir Kecmanović (Serbia, 8) 3:6, 6:4, 6:3
Zhizhen Zhang (Chiny) - Jan Choinski (Wielka Brytania, Q) 6:4, 7:5
Arthur Fils (Francja) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia, LL) 7:5, 7:5
Cristian Garin (Chile, Q) - Hugo Dellien (Boliwia, PR) 6:7(3), 6:1, 6:3
Maximilian Marterer (Niemcy, WC) - Rudolf Molleker (Niemcy, WC) 7:6(2), 6:2
Jozef Kovalik (Słowacja, LL) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia, Q) 7:6(6), 6:4