Świetny start wielkoszlemowego mistrza w Umagu. 17-latek w ćwierćfinale

Stan Wawrinka bez straty seta pokonał Filipa Misolicia w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Do ćwierćfinału awansował 17-letni Dino Prizmić, odpadł rozstawiony z numerem trzecim Sebastian Ofner.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Po występie w Gstaad, gdzie zdobył tytuł w deblu Stan Wawrinka przystąpił do rywalizacji w turnieju ATP w Gstaad. Na inaugurację doświadczony Szwajcar, trzykrotny mistrz wielkoszlemowy, odniósł pewne zwycięstwo. W I rundzie pokonał 6:3, 6:2 kwalifikanta Filipa Misolicia.

Rozstawiony z numerem szóstym Wawrinka w ciągu godziny gry zaserwował cztery asy i wykorzystał cztery z pięciu break pointów. W II rundzie 38-latek z Lozanny zmierzy się z Federico Corią, który wyeliminował innego Szwajcara, Marka-Andreę Hueslera.

Albert Ramos, finalista z Gstaad w singlu, z imprezą w Umagu pożegnał się po pierwszym meczu. Oznaczony numerem ósmym Hiszpan przegrał 3:6, 6:3, 3:6 z rodakiem, Jaume Munarem. 26-latek z Majorki w 1/8 finału zagra z Fabianem Marozsanem. Węgier oddał pięć gemów Juanowi Mauelowi Cerundolo.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem drugim Lorenzo Sonego został kolega z reprezentacji, Marco Cecchinato. Włoch odwrócił losy przerwanego we wtorek pojedynku z Aleksandrem Szewczenką i zwyciężył 4:6, 7:6(0), 6:3.

W środę odbyły się też mecze II rundy. W euforię miejscowych kibiców wprawił posiadacz dzikiej karty, Dino Prizmić, który pokonał 6:2, 6:3 Zsombora Pirosa. W pierwszym w karierze ćwierćfinale w głównym cykl 17-letni Chorwat powalczy z Alexeiem Popyrinem. Australijczyk gładko ograł Sebastiana Ofnera, turniejową "trójkę".

Do ćwierćfinału awansował również oznaczony numerem siódmym Matteo Arnaldi. Włoch zapisał na swoim koncie trzy asy oraz dwa przełamania i w niespełna dwie godziny wygrał 6:3, 7:6(5) z krajanem, Flavio Cobollim, graczem z eliminacji.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)