Dominic Thiem przegrał z turniejową "jedynką" w Umagu. Pewny awans Stana Wawrinki

Dominic Thiem w dwóch setach przegrał z najwyżej rozstawionym Jirim Lehecką w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Inny mistrz wielkoszlemowy, Stan Wawrinka, pewnie pokonał Federico Corię.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Mecz pomiędzy Jirim Lehecką a Dominikiem Thiemem był hitem II rundy turnieju ATP w Umagu. Pierwotnie miał odbyć się w środę, lecz z powodu opadów deszczu został przełożony na czwartek. Spotkanie nie zawiodło i dostarczyło emocji. Ostatecznie Czech pokonał Austriaka, mistrza wielkoszlemowego US Open 2020, 6:3, 7:5.

Debiutujący w roli najwyżej rozstawionego uczestnika imprezy głównego cyklu Lehecka w ciągu 100 minut gry zaserwował trzy asy i wykorzystał trzy z sześciu break pointów. Kolejnym rywalem 21-letniego Czecha będzie Matteo Arnaldi, turniejowa "siódemka".

Pewne zwycięstwo odniósł za to inny triumfator zawodów Wielkiego Szlema, Stan Wawrinka. Rozstawiony z numerem szóstym Szwajcar zapisał na swoim koncie dwa asy oraz pięć przełamań i w niespełna półtorej godziny wygrał 7:5, 6:1 z Federico Corią.

Wawrinka, który przed 17 laty w Umagu zdobył pierwszy ze swoich 16 tytułów na poziomie głównego cyklu, w ćwierćfinale zagra z Roberto Carballesem. Oznaczony "czwórką" Hiszpan gładko rozprawił się z Taro Danielem.

We włoskim meczu rozstawiony z numerem drugim Lorenzo Sonego pokonał 6:1, 7:6(7) Marco Cecchinato. W 1/4 finału 28-latek z Turynu zmierzy się z Jaume Munarem. Hiszpan wyeliminował Fabiana Marozsana.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro
czwartek, 27 lipca

II runda gry pojedynczej:

Jiri Lehecka (Czechy, 1) - Dominic Thiem (Austria) 6:3, 7:5
Lorenzo Sonego (Włochy, 2) - Marco Cecchinato (Włochy) 6:1, 7:6(7)
Roberto Carballes (Hiszpania, 4) - Taro Daniel (Japonia) 6:3, 6:1
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 6) - Federico Coria (Argentyna) 7:5, 6:1
Jaume Munar (Hiszpania) - Fabian Marozszan (Węgry) 6:4, 6:3

Najwyżej rozstawieni znów nie mieli łatwo. Gwiazdor z Moskwy tym razem nie uchronił się przed porażką