Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala. Zagra z reprezentantem gospodarzy

Michael Mmoh będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W poniedziałek Amerykanin w dwóch setach pokonał rodaka, Bradleya Klahna.

Marcin Motyka
Michael Mmoh Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Michael Mmoh
W I rundzie turnieju ATP w Waszyngtonie doszło do meczu dwóch Amerykanów notowanych poza czołową "100" światowego rankingu. Klasyfikowany na 112. lokacie Michael Mmoh zmierzył się z aktualnie 797. na świecie kwalifikantem Bradleyem Klahnem. Niespodzianki nie było i faworyzowany Mmoh wygrał 6:3, 6:3.

Po wyrównanym początku Mmoh przejął inicjatywę i od stanu 2:2 zdobył cztery z pięciu rozegranych gemów, co dało mu triumf w pierwszym secie. W drugiej partii decydujące okazało się przełamanie, jakie Amerykanin wywalczył przy prowadzeniu 3:2.

W ciągu 80 minut gry Mmoh zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i łącznie zdobył 66 punktów, o 20 więcej od Klahna.

Tym samym to 25-letni Mmoh będzie rywalem w 1/16 finału rozstawionego z numerem czwartym Huberta Hurkacza, który w I rundzie miał wolny los. Amerykanin to istny "obywatel świata". Jest synem byłego nigeryjskiego tenisisty, Tony'ego Mmoha, a urodził się w Arabii Saudyjskiej. Lista jego sukcesów nie jest jednak długa. Nigdy nie wygrał turnieju rangi ATP Tour, a w Wielkim Szlemie tylko raz dotarł do III rundy (Australian Open 2023).

Mecz Hurkacza z Mmohem odbędzie się we wtorek lub w środę.