Nic pozytywnego. Seria porażek Polek w Kozerkach

W pięciu meczach w Kozerkach z udziałem Polek, Biało-Czerwone poniosły komplet porażek. Najlepsza wiadomość w poniedziałek to wejście Katarzyny Kawy do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Maja Chwalińska Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Na początku dnia zostały dokończone eliminacje, w których pozostały do poniedziałku Katarzyna Kawa oraz Gina Feistel. Kawa była rozstawiona w eliminacjach z numerem trzecim, ale nie zdziałała dużo w dwusetowym meczu z Luksiką Kumkhum. Gina Feistel przynajmniej wygrała seta w finale eliminacji, jednak ostatecznie nie poradziła sobie na dystansie trzech partii z rozstawioną z numerem pierwszym Nomą Nohą Akugue.

Do turnieju głównego dostały się ponadto Anna Siskova i Gabriela Knutson. Z kolei Katarzyna Kawa miała szczęście, ponieważ w drabince zastąpi Nao Hibino, która wycofała się z turnieju w Kozerkach. Przeciwniczką Kawy będzie ponownie Luksika Khumkum.

W "dziką kartą" w turnieju głównym wystartowała Olivia Lincer. Jej przygoda nie potrwała długo, ponieważ zakończyła się po dwóch setach w meczu z Emilianą Arango. Kolumbijka kontrolowała wydarzenia na korcie i nie pozwoliła na wiele Polce. Zaskoczeniem pierwszego dnia turnieju głównego była porażka rozstawionej z numerem drugim Lucrezii Stefanini z Rebeccą Sramkową.

Trzy Polki pokazały się w poniedziałek w turnieju deblistek. Młode Weronika Foryś i Stefania Rogozińska-Dzik rozstrzygnęły tylko jednego gema w dwusetowym meczu z Tajkami Luksiką Kumkhum oraz Peangtarn Plipuechą. Trochę dłużej powalczyła Maja Chwalińska, której partnerką była Viktoria Hruncakova. Polsko-słowacki debel poniósł porażkę w dwóch setach z Alicią Barnett oraz Olivią Nicholls. Forys, Rogozińska-Dzik, Chwalińska pożegnały się z turniejem deblistek.

I runda gry podwójnej:

Luksika Kumkhum (Tajlandia) / Peangtarn Plipuech (Tajlandia) - Weronika Foryś (Polska, WC) / Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) 6:0, 6:1
Alicia Barnett (Wielka Brytania, 1) / Olivia Nicholls (Wielka Brytania, 1) - Maja Chwalińska (Polska) / Viktoria Hruncakova (Słowacja) 7:5, 6:2
Anastazja Detiuc (Czechy, 2) / Anna Siskova (Czechy, 2) - Gabriela Knutson (Czechy) / Darja Semenistaja (Łotwa) 7:6 (4), 6:4
Ankita Raina (Indie) / Dajana Jastremska (Ukraina) - Vivian Heisen (Niemcy) / Olivia Tjandramulia (Australia) 4:6, 6:3, 10-2
Naiktha Bains (Wielka Brytania) / Maia Lumsden (Wielka Brytania) - Freya Christie (Wielka Brytania, 4) / Ali Collins (Wielka Brytania, 4) 7:6 (7), 6:4)

Czy Katarzyna Kawa odegra się Luksice Kumkhum w turnieju głównym?