Zapowiada się wielkie starcie. Iga Świątek poznała kolejną przeciwniczkę

Iga Świątek poznała kolejną przeciwniczką w turnieju WTA 1000 w Montrealu. Polka zmierzy się z Karoliną Muchovą, którą w tym roku pokonała w finale Rolanda Garrosa.

Karolina Muchova po finale Roland Garros 2023 Twitter / ESPN / Karolina Muchova po finale Roland Garros 2023
Iga Świątek rozprawiła się z Karoliną Pliskovą i czekała na kolejną rywalkę w Montrealu. Została nią inna Czeszka Karolina Muchova, która pokonała 7:5, 6:4 Soranę Cirsteę. W pierwszym secie Rumunka z 0:2 wyszła na 5:4, ale straciła trzy ostatnie gemy. W drugiej partii wypuściła z rąk prowadzenie 2:0.

Spotkanie trwało godzinę i 47 minut. Muchova wywalczyła 33 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła sześć z ośmiu break pointów i spożytkowała cztery z dziewięciu szans na przełamanie.

Świątek i Muchova zmierzą się po raz drugi w tym roku. Polka zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:4 w emocjonującym finale Rolanda Garrosa.

Muchova w Paryżu osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy finał. Poza tym może się pochwalić półfinałem Australian Open 2021 oraz ćwierćfinałami Wimbledonu 2019 i 2021. Jedyny tytuł w WTA Tour Czeszka zdobyła w 2019 roku w Seulu.

Do tej pory Muchova odniosła dziewięć zwycięstw nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Trzy takie wygrane zanotowała w tym roku. Czeszka pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić w Dubaju oraz Greczynkę Marię Sakkari i Arynę Sabalenkę, odpowiednio w I rundzie i półfinale Rolanda Garrosa.

Mecz Świątek z Muchovą w Montrealu odbędzie się w czwartek, 10 sierpnia. Początek o godz. 18:30 czasu polskiego, jeśli pogoda na to pozwoli. Prognozy zapowiadają na ten dzień deszcz i burzę.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)