Szczere wyznanie Sabalenki po meczu

Aryna Sabalenka pokonała Petrę Martić w 1/16 turnieju WTA w Montrealu, ale nie bez problemów. Białorusinka odwróciła jednak losy drugiego seta i mogła odetchnąć z ulgą. - Przetrwałam ten mecz - cieszy się.

Małgorzata Boluk
Aryna Sabalenka PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Wiceliderka światowego rankingu tenisową rywalizację w ramach WTA Montreal rozpoczęła od starcia z niżej notowaną Petrą Martić (WTA 35). Dla Aryny Sabalenki był to pierwszy mecz od czasu przegranego półfinału z Ons Jabeur na Wimbledonie.

Impreza w Kanadzie jest dla drugiej rakiety na świecie turniejem przygotowawczym do wielkoszlemowego US Open, który odbędzie w dniach 28 sierpnia - 10 września 2023.

W pierwszym secie rywalizacji w Montrealu szybko zarysowała się przewaga Aryny Sabalenki. Tenisistka z Białorusi nie zwalniała ręki i dała ugrać swojej rywalce z Chorwacji tylko trzy gemy. Problemy pojawiły się jednak w drugiej odsłonie konfrontacji.

Faworytka starcia przegrała trzy pierwsze gemy i musiała gonić wynik. Kłopoty miała także w tie-breaku, ale ostatecznie odwróciła losy drugiego seta i awansowała do kolejnej rundy, zwyciężając 6:3, 7:6.

- Myślę, że potrzebuję trochę czasu, aby przystosować się do tej nawierzchni. Mam nadzieję, że w następnym meczu zagram trochę lepiej, ale ogólnie jestem po prostu szczęśliwa, że przetrwałam ten trudny mecz - nie kryła swojego zadowolenia Aryna Sabalenka.

- Powiedziałabym, że warunki są trochę trudne. Trenowałam na Florydzie i odbicie było zupełnie inne. Pamiętam, że w US Open i Cincinnati piłka odbijała się wysoko. Tutaj piłka w ogóle się nie odbija - zauważyła białoruska tenisistka, cytowana przez oficjalną stronę WTA.

Aryna Sabalenka wierzy jednak, że z meczu na mecz będzie grała coraz lepiej. W 1/8 finału WTA w Montrealu zmierzy się z Ludmiłą Samsonową. - Jest trudno, ale mam nadzieję, że się dostosuję i zagram najlepszy tenis - zakończyła wiceliderka rankingu.