Istny horror faworytki w Cincinnati! Twardy bój rewelacji Rolanda Garrosa

Niesamowity thriller w Cincinnati (WTA 1000)! Ons Jabeur popisała się spektakularnym pościgiem w trzecim secie i wyeliminowała Anhelinę Kalininę. Karolina Muchova zwyciężyła po twardym boju Beatriz Haddad Maię w starciu rewelacji Rolanda Garrosa.

Ons Jabeur Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 5) przystąpiła do rywalizacji w Cincinnati od II rundy, bo miała wolny los. Jej pierwszy mecz dostarczył niesłychanych emocji. Finalistka dwóch ostatnich edycji Wimbledonu oraz US Open 2022 przegrywała 1:5 w trzecim secie, by zwyciężyć 6:3, 6:7(2), 7:6(2) Anhelinę Kalininę (WTA 28).

Ten thriller trwał dwie godziny i 42 minuty. Kalinina popełniła 13 podwójnych błędów, a Jabeur tylko cztery. Tunezyjka została przełamana sześć razy, a sama wykorzystała siedem z 21 break pointów.

Wiktoria Azarenka (WTA 18) pokonała 6:3, 7:5 Barborę Krejcikovą (WTA 11) w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. W drugim secie była liderka rankingu od 2:5 zdobyła pięć ostatnich gemów. W ciągu godziny i 45 minut wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Azarenka wygrała Australian Open 2012 i 2013. Krejcikova jest triumfatorką Rolanda Garrosa 2021. Kolejną rywalką Białorusinki będzie Jennifer Brady lub Donna Vekić. W III rundzie na zwyciężczynię czeka już Jabeur.

Karolina Muchova (WTA 17) wygrała 6:7(3), 6:1, 6:4 z Beatriz Haddad Maią (WTA 19). Spotkanie było toczone na przestrzeni dwóch dni i trwało dwie godziny i 49 minut. Czeszka trzy razy straciła serwis, a uzyskała siedem przełamań. Obie tenisistki były rewelacjami tegorocznego Rolanda Garrosa. Haddad Maia osiągnęła półfinał, a Muchova w Paryżu dopiero w finale została zatrzymana przez Igę Świątek.

Marketa Vondrousova (WTA 10) pokonała 7:5, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 46). Zwrotów akcji w spotkaniu nie brakowało. Mistrzyni Wimbledonu przegrywała 3:5, by zdobyć siedem gemów z rzędu i objąć prowadzenie 7:5, 3:0. Siniakova przypuściła szturm i wyrównała na 3:3 stan drugiego seta. Ostatnie słowo należało do Vondrousovej, która w 10. gemie zaliczyła przełamanie dające jej awans.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)