Niemiec mistrzem w Koszalinie. Tego turnieju nie zapomni do końca życia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Mecze tenisowe
Materiały prasowe / / Mecze tenisowe

W niedzielę zakończył się turniej ITF World Tennis Tour o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w Koszalinie. Po tytuł sięgnął 22-letni Niemiec Lewie Lane.

O trofeum w zawodach Koszalin Toyota Open 2023 walczyli rozstawiony z szóstym numerem Lewie Lane (ATP 906) i oznaczony "siódemką" Dominik Kellovsky (ATP 921). Niełatwo było wskazać faworyta niedzielnego pojedynku. Ostatecznie z dwusetowej wygranej cieszył się tenisista naszych zachodnich sąsiadów.

Spotkanie lepiej rozpoczął Czech, który przełamał podanie rywala i wyszedł na 2:0. Wtedy do ataku ruszył Lane, który zdobył trzy gemy z rzędu i objął prowadzenie w secie. Przy stanie 4:3 Niemiec postarał się o kolejnego breaka, po czym zwieńczył premierową odsłonę wynikiem 6:3.

W drugiej partii obaj panowie początkowo pilnowali serwisu. W połowie seta na prowadzenie wysunął się Lane, który zdobył przełamanie na 3:2. Przewagi nie zamierzał już oddawać. Przy stanie 5:3 wypracował piłkę meczową przy podaniu Kellovskiego i przełamaniem zakończył pojedynek.

Po 79 minutach Lane triumfował 6:3, 6:3 i wygrał turniej ITF World Tennis Tour w Koszalinie. Dla reprezentanta Niemiec to życiowy sukces. W wieku 22 lat wywalczył premierowe mistrzostwo na zawodowych kortach. Pokonany przez niego w finale 27-letni Kellovsky celował w drugie singlowe trofeum w karierze.

Impreza Koszalin Toyota Open była ostatnim turniejem w ramach tegorocznego cyklu PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski 2023.

Koszalin Toyota Open, Koszalin (Polska) ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów