Kacper Żuk dostał lekcję tenisa. Mecz trwał 58 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kacper Żuk

Kacper Żuk nie poszedł za ciosem po udanych eliminacjach do halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Rennes. We wtorek polski tenisista nie miał szans w pojedynku z reprezentantem gospodarzy.

Po przejściu dwustopniowych kwalifikacji Kacper Żuk (ATP 302) trafił na bardzo trudnego przeciwnika. Gregoire Barrere (ATP 62) ma na swoim koncie sześć tytułów wywalczonych we francuskich challengerach na nawierzchni twardej.

Obu tenisistów dzieli w rankingu ATP 240 miejsc i było to widoczne we wtorek w Rennes. Zresztą Francuz ani razu nie dał się zaskoczyć i pokonał Polaka 6:3, 6:1 w zaledwie 58 minut.

W pierwszym secie Żuk znalazł się pod presją w połowie partii. W czwartym gemie jeszcze uratował serwis. Po zmianie stron Barrere dopiął swego i wyszedł na 4:2. Tenisista gospodarzy nie oddał przewagi i pewnie zwieńczył premierową odsłonę.

Natomiast drugi set rozpoczął się fatalnie dla tenisisty z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po dwóch przełamaniach Francuz błyskawicznie odskoczył na 4:0. Tego prowadzenia już nie zmarnował. Polak w całym meczu miał tylko dwa break pointy, których nie wykorzystał w szóstym gemie. Po chwili Barrere wypracował meczbola przy podaniu rywala i natychmiast zakończył spotkanie.

Tym samym jedynym Polakiem, który pozostał jeszcze w grze w challengerze w Rennes, jest Szymon Walków (wcześniej odpadł w eliminacjach singla). W środę wrocławianin i partnerujący mu Amerykanin Hunter Reese przystąpią do rywalizacji w deblu, a ich przeciwnikami będą na inaugurację Sriram Balaji z Indii i Niemiec Andre Begemann.

Open Blot Rennes, Rennes (Francja) ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 118 tys. euro wtorek, 12 września