Szymon Walków napsuł trochę krwi faworytom

Szymon Walków i Hunter Reese stanęli przed trudnym zadaniem w ćwierćfinale Challengera w Rennes. Trafili na rozstawionych z numerem pierwszym gospodarzy Sadio Doumbię i Fabiena Reboula. Przegrali w tym meczu w dwóch setach.

Szymon Walków Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
Środowa wygrana z Sriramem Balajim i Andre Begemannem była pierwszą wspólną Szymona Walkówa oraz Huntera Reese od ponad roku. Pozwoliła ona dostać się do ćwierćfinału Challengera w Rennes. Polak i Amerykanin zapewnili sobie awans w super tie-breaku.

W najlepszej ósemce czekało duże wyzwanie, ponieważ przeciwnikami byli gospodarze. Sadio Doumbia i Fabien Reboul są rozstawieni w Rennes z numerem pierwszym. Za nimi w sierpniu wspólne starty w Toronto czy w US Open. Francuzi grają ze sobą regularnie także w turniejach wyższych rangą niż Challengery.

Gospodarze meczu byli faworytami, a Szymon Walków oraz Hunter Reese mogli postarać się o sprawienie niespodzianki.

Polsko-amerykański debel poniósł porażkę w dwóch setach, mimo to napsuł trochę krwi przeciwnikom. Mecz potrwał ponad dwie godziny. W pierwszym secie Sadio Doumbia i Fabien Reboul zwyciężyli w tie-breaku, a drugą partię zamknęli w gemie na 7:5. W półfinale Francuzi rozegrają mecz z Antoinem Escoffierem i Nikiem Kaliyandą Poonachą.

ATP Challenger Rennes:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Sadio Doumbia (Francja) / Fabien Reboul (Francja) - Hunter Reese (USA) / Szymon Walków (Polska) 7:6 (4), 7:5

Czy Szymon Walków i Hunter Reese zaprezentowali się dobrze w Rennes?