Pewne prowadzenie, a potem nieoczekiwane nerwy. Dwa sety w meczu Linette

Magda Linette i Moyuka Uchijima stanęły na wysokości zadania i awansowały do ćwierćfinału turnieju w Guangzhou. Polsko-japoński duet zdecydowanie prowadził w drugim secie, po czym rywalki zaczęły nieoczekiwanie gonić.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette w poprzednich tygodniach znalazła się w kryzysie. Trzy spośród czterech ostatnich turniejów w grze pojedynczej zakończyła już na pierwszej rundzie. Wyjątkiem było US Open, gdzie pokonała Alaksandrę Sasnowicz, aby dopiero później odpaść z Jennifer Brady.

Za to w deblu, w parze z Bernardą Perą, dotarła aż do ćwierćfinału nowojorskiego turnieju. Polsko-amerykański duet zatrzymały dopiero... ponownie Jennifer Brady oraz Luisa Stefani.

Po dwóch tygodniach przerwy 31-latka powróciła do gry. Jej pierwszą rywalką w Guangzhou była Jodie Burrage. Brytyjka zwyciężyła w pierwszym secie, ale dwie kolejne partie były już popisem 27. zawodniczki rankingu WTA. Linette do końca meczu straciła już tylko dwa gemy.

Linette przystąpiła również do rywalizacji w grze podwójnej, wraz z Uchijimą. Do tej pory nie miała okazji występować w parze z japońską tenisistką.

Początkowo mecz I rundy był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 2:2 polsko-japoński duet zdołał przełamać serwisu rywalek. Zawodniczki nie poszły jednak za ciosem i straciły przewagę podania, aby po chwili ponownie wygrać gema, gdy podawały przeciwniczki.

W efektowny sposób Polka i Japonka podwyższyły na 5:3. Przy serwisie Uchijimy zdołały bowiem wygrać gema do zera. W kolejnym miały już dwie piłki setowe, ale nie przechyliły jeszcze szali zwycięstwa na swoją korzyść - zrobiły to chwilę później.

W drugiej partii wydawało się, że Linette i Uchijima szybko rozstrzygną losy spotkania. Prowadziły bowiem już 5:1. Rywalki wygrały jednak gema przy własnym podaniu, a następnie przełamały serwis polsko-japońskiego duetu. Sytuacja zaczęła robić się nerwowa. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wygraną zawodniczek rozstawionych z nr 4.

Linette i Uchijima potrzebowały 70 minut, aby przejść do ćwierćfinału. Dysponowały lepszym podaniem, zdobywały także więcej punktów zarówno przy pierwszym, jak i drugim serwisie. W kolejnym meczu zagrają z duetem Hanyu Guo/Xinyu Jiang lub Jessika Ponchet/Bibiane Schoofs.

Galaxy Holding Group Guangzhou Open, Guangzhou (Chiny)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
wtorek, 19 września 2023

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska, 4) / Moyuka Uchijima (Japonia, 4) - Tamara Korpatsch (Niemcy) / Despina Papamichail (Grecja) 6:4, 6:3

Czy duet Linette/Uchijima zwycięży w tym turnieju?