Magda Linette w finale! Sprawdź, kiedy i z kim zagra o tytuł

Magda Linette powalczy o swój trzeci tytuł w karierze. Rozstawiona z nr 1 zawodniczka pokonała w półfinale turnieju w Kantonie Julię Putincewą. Sprawdź, kiedy i z kim zagra o zwycięstwo.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette się nie zatrzymuje. W piątek wygrała czwarty mecz z rzędu i awansowała do finału turnieju WTA Guangzhou.

Poznanianka zrewanżowała się Julii Putincewej za porażkę w kwietniowym Pucharze Billie Jean King. Tym razem 31-latka zwyciężyła 6:2, 6:3 w meczu, który trwał zaledwie 77 minut.

Dla Magdy Linette będzie to pierwszy finał turnieju rangi WTA w grze pojedynczej od 2022 roku. W Cennaj zmierzyła się wtedy z Lindą Fruhvirtovą, z którą przegrała w trzech setach.

Do tej pory 31-latka wygrała dwie imprezy - w 2019 roku w Nowym Jorku i rok później w Hua Hin. Pokonała odpowiednio Camilę Giorgi i Leonie Kueng.

Finał turnieju w Kantonie z udziałem Magdy Linette odbędzie się w sobotę, 23 września. Jej rywalką będzie Greet Minnen lub Xiyu Wang. Obie zawodniczki są niżej notowane w rankingu od Polki.

Czy Magda Linette zwycięży w tym turnieju?