Tak zareagowali w Rosji na porażkę Świątek. Zaskoczenie

Iga Świątek przegrała z Weroniką Kudermetową w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio. To duża niespodzianka. Rosyjskie media nie ekscytują się jednak wynikiem osiągniętym przez ich rodaczkę.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Polka była zdecydowaną faworytką nie tylko spotkania z Weroniką Kudermetową, ale i całego turnieju WTA Tokio. Rozstawiona z numerem pierwszym wiceliderka światowego rankingu już w swoim pierwszym meczu miała jednak problemy. To, że nie jest w najwyższej dyspozycji pokazało ćwierćfinałowe spotkanie z Rosjanką.

Niespodziewanie Iga Świątek przegrała w trzech setach. Pierwsza partia była dominacją Kudermetowej, która oddała przeciwniczce tylko dwa gemy. Takim samym wynikiem - tyle że na korzyść Polki - zakończył się drugi set. W trzecim reprezentantka Rosji wygrała 6:4 i to ona cieszyła się z awansu do dalszej fazy turnieju w stolicy Japonii.

Dla Kudermetowej był to pierwszy w karierze triumf nad Świątek. Co na to rosyjskie media? Nie ma w nich ekscytacji z wyniku, jaki osiągnęła ich rodaczka. Są jedynie krótkie relacje ze spotkania z byłą liderką rankingu WTA.

"Kudermetowa pokonała Świątek i jest w półfinale. Mecz trwał 2 godziny i 23 minuty. Kudermetowa zaserwowała cztery asy, popełniła dwa podwójne błędy i wykorzystała trzy break pointy" - wyliczono w relacji championat.com.

Podobny opis znajdziemy w sport-express.ru. Z kolei Match TV przypomina, że "Kudermetowa po raz pierwszy w karierze pokonała Polkę". Teraz ich bilans to 4:1 na korzyść Świątek.

Serwis sports.ru dodaje, że w poprzednich czterech meczach ze Świątek Kudermetowa wygrała tylko 10 gemów. "Kudermetowa po raz piętnasty pokonała rywalkę z pierwszej dziesiątki" - czytamy.
Na zdjęciu: screen z championat.com Na zdjęciu: screen z championat.com
Czytaj także: "Męczy się z samą sobą". W sieci wrze po sensacyjnej porażce Świątek Mistrzowie wielkoszlemowi sprawdzili się w tie breakach. Niesamowity bój Stana Wawrinki