Ons Jabeur o krok od tytułu w Ningbo. W finale czeka rewelacja turnieju

Rozstawiona z numerem pierwszym Ons Jabeur awansowała do finału turnieju WTA w Ningbo. Jej przeciwniczką będzie Diana Sznaider, której dojście do decydującego meczu w Chinach jest zaskoczeniem.

Ons Jabuer PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Ons Jabuer
Już w piątek zostały rozegrane półfinały turnieju w Ningbo. Ons Jabeur przeszła przez dotychczasowe rundy bez szwanku i umacniała się w roli głównej kandydatki do zdobycia trofeum w Chinach. Rozstawiona z numerem pierwszym Tunezyjka trafiła w drabince na Nadię Podoroską i zwyciężyła w trzysetowym meczu.

Konfrontacja była nierówna, ponieważ Ons Jabeur nie poradziła sobie w drugim secie, po wygranej w pierwszej partii. To delikatnie powiedziane, ponieważ runda zakończyła się wynikiem 6:1 dla Nadii Podoroskiej. Tunezyjka pozbierała się jednak po niepowodzeniu i w decydującym secie okazała się lepsza 6:2 niż Argentynka.

Do finału doszła również Diana Sznaider, która prezentuje się nadspodziewanie dobrze na korcie twardym w Ningbo. Urodzona w Moskwie tenisistka wyeliminowała w czwartek rozstawioną z numerem drugim Petrę Kvitovą, a w piątka poradziła sobie z jej rodaczką Lindą Fruhvirtovą.

Notowana na 85. miejscu w rankingu WTA Diana Sznaider rządziła na korcie. W pierwszym secie musiała jeszcze złamać opór Czeszki i zwyciężyła 6:4. Druga partia była już jednostronna i zakończyła się wynikiem 6:1 dla finalistki. Także w rywalizacji z Ons Jabeur ma ona zamiar wysoko zawiesić poprzeczkę.