Gwiazdy wkroczyły do gry w Pekinie. Zwycięski debiut Carlosa Alcaraza

W piątek do rywalizacji w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie przystąpiło ośmiu najwyżej rozstawionych tenisistów. Wygrali m.in. Carlos Alcaraz, Danił Miedwiediew, Holger Rune i Andriej Rublow, odpadł Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Andres Martinez Casares / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
.- Czuję się wspaniale Jestem podekscytowany - mówił Carlos Alcaraz przed startem w turnieju ATP w Pekinie. W debiutanckim meczu w stolicy Chin Hiszpan zmierzył się z Yannickiem Hanfmannem. Po bardzo solidnym występie pokonał niemieckiego kwalifikanta 6:4, 6:3 w 97 minut.

- Mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele lat gry w Chinach. Stworzenie tutaj swojego rozdziału byłoby wspaniałe - powiedział po meczu, cytowany przez atptour.com. - Jestem zadowolony, że wygrałem bez straty seta, bo Yannick to niebezpieczny rywal. Musiałem być skoncentrowany i nie pozwolić, aby on dominował na korcie - dodał.

Najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w piątek zapisał na swoim koncie dwa asy, pięć przełamań i 20 zagrań kończących, w 1/8 finału zmierzy się z Lorenzo Musettim. Włoch wyeliminował Karena Chaczanowa, niedawnego triumfatora imprezy w Zhuhai.

W jeszcze lepszym stylu zmagania w Pekinie zainaugurował Danił Miedwiediew. Oznaczony numerem drugim moskwianin oddał trzy gemy Tommy'emu Paulowi. - Im dłużej trwał mecz, tym grałem lepiej. Jestem zadowolony ze swojego poziomu - skomentował Miedwiediew, który w II rundzie stanie naprzeciw Alexa de Minaura.

Zmagający się w ostatnich tygodniach z problemami z dyskiem Holger Rune pokonał 6:4, 6:4 Felixa Augera-Aliassime'a i zakończył serię sześciu porażek z rzędu. Kolejnym rywalem Duńczyka, turniejowej "trójki", będzie Grigor Dimitrow. Bułgar przegrywał z Mackenzie'em McDonaldem 2:6 i 1:4, ale ograł Amerykanina, posiadacza dzikiej karty, 2:6, 7:6(4), 6:1.

Odpadł rozstawiony z numerem czwartym Stefanos Tsitsipas. Grek dwukrotnie został przełamany, sam nie zdobył żadnego breaka i przegrał 4:6, 4:6 z Nicolasem Jarrym. Chilijczyk o awans do ćwierćfinału powalczy z Matteo Arnaldim, graczem z eliminacji.

Oznaczony "szóstką" Jannik Sinner mimo problemów fizycznych w trzech setach uporał się z Danielem Evansem. Włoch, który w piątek zaserwował 11 asów i wykorzystał cztery z sześciu break pointów, w II rundzie zagra z Yoshihito Nishioką. Japończyk okazał się lepszy od Junchenga Shanga, posiadacza dzikiej karty.

Rozstawiony z numerem ósmym Alexander Zverev, mistrz z Chengdu, zmagania w Pekinie rozpoczął od zwycięstwa z Diego Schwartzmanem, a jego następnym przeciwnikiem będzie Alejandro Davidovich. Po trzysetowym meczu do II rundy awansował też oznaczony "piątką" Andriej Rublow, który pokonał Camerona Norrie'ego i teraz zmierzy się z Ugo Humbertem.

Jako ostatni w II rundzie zameldował się Casper Ruud. Rozstawiony z numerem siódmym Norweg wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i wygrał 7:6(5), 6:3 z Janem-Lennardem Struffem. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Tomas Martin Etcheverry.