Męczarnie Aryny Sabalenki. Zimny prysznic dla Ons Jabeur w Pekinie

Poza Igą Świątek, do trzeciej rundy turnieju WTA w Pekinie, awansowały we wtorek z większym trudem Aryna Sabalenka, Coco Gauff i Jessica Pegula. W drabince nie ma już Ons Jabeur, która w poprzednim tygodniu zwyciężyła w turnieju w Nankin.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / MARK LYONS / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka.
Wydarzeniem wtorku dla kibiców w Polsce był mecz Igi Świątek z Warwarą Graczewą. Polka poradziła sobie w przerywanym opadami deszczu pojedynku, a jej następną przeciwniczką w trzeciej rundzie będzie Magda Linette. Szykuje się gratka dla kibiców, ponieważ obecnie najlepsze reprezentantki Polski w rankingu WTA zmierzą się po raz pierwszy w historii.

Aryna Sabalenka przystąpiła do turnieju w Pekinie już jako liderka rankingu WTA. Nie zamierza zatrzymywać się po osiągnięciu finału wielkoszlemowego US Open i w drugiej rundzie w stolicy Chin zwyciężyła z Katie Boulter. Konfrontacja była dwusetowa, ale nie jednostronna. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 7:5, a druga 7:6. Sabalenka musiała namęczyć się w rywalizacji z nierozstawioną rywalką.

Jeszcze większy problem z awansem miała triumfatorka US Open. Coco Gauff spędziła na korcie ponad trzy godziny, a pieczątkę na wyeliminowaniu Petry Martić postawiła w tie-breaku w trzecim secie. Chorwatka wysoko zawiesiła poprzeczkę Amerykance i miała sprawienie niespodzianki na wyciągnięcie ręki.

We wtorek odpadły dwie rozstawione tenisistki. Pierwsza z nich to Daria Kasatkina, która nie poradziła sobie z będącą w wysokiej formie Xinyu Wang. Ons Jabeur zaliczyła wpadkę, biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednim tygodniu triumfowała w turnieju w Nankin. Tunezyjka została pokonana w dwóch setach przez Martę Kostiuk. Ons Jabeur miała nadspodziewanie mało do powiedzenia na korcie.

Jessica Pegula potrzebowała do awansu trzech setów. Amerykanka trafiła w drabince na Annę Blinkową, która postawiła mocny opór w pierwszym secie. Zakończył się on zwycięstwem zawodniczki urodzonej w Moskwie w tie-breaku. Odwet Jessiki Peguli był bolesny dla przeciwniczki. Rozstawiona z numerem czwartym zawodniczka potrzebowała nieco ponad godziny na wygranie 6:2, 6:1 drugiego i trzeciego seta.