Świątek zmiażdżyła Linette. Tak zachowała się po meczu

W środę podczas turnieju WTA w Pekinie mieliśmy polski pojedynek. Na korcie spotkały się Iga Świątek i Magda Linette. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:0 (6:1,6:1) drugiej tenisistki świata. Tak zachowała się po meczu.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Iga Świątek YouTube / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek.
Niezbyt często możemy oglądać pojedynki dwóch reprezentantów naszego kraju na arenie międzynarodowej. Zdarzało się, że los łączył ich w tych samych ćwiartkach turniejowych drabinek, ale zawsze któraś z nich odpadała wcześniej.

W środę na korcie w Pekinie podczas 1/8 turnieju WTA rywalizowały ze sobą dwie Polki. Druga najlepsza tenisistka świata czyli Iga Świątek bez większych problemów i skrupułów pokonała 25. w rankingu WTA Magde Linette 2:0 (6:1,6:1).

Mecz trwał ledwo ponad godzinę, a obie panie wcześniej nie miały okazji grać przeciwko sobie. Po spotkaniu Polki czule podziękowały sobie za grę i przytuliły się przy siatce.

Iga Świątek dzięki zwycięstwu awansowała do 1/4 turnieju WTA w Pekinie. W ćwierćfinale zmierzy się z wygraną meczu Anhelina Kalinina - Caroline Garcia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

Zobacz także:
Dawid Góra: Historyczny mecz bez historii [OPINIA]
Emocje gwarantowane! Oto pierwszy rywal Huberta Hurkacza w Szanghaju

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×