Tak zachowała się Świątek wobec rywalki po triumfie. Klasa

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Coco Gauff w półfinale turnieju WTA Pekin i zagra o tytuł. Kamery uchwyciły, jak wiceliderka rankingu zachowała się wobec Amerykanki.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek i Coco Gauff Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek i Coco Gauff
Polka w Pekinie prezentuje wysoką formę. To jej pierwszy start w turnieju WTA Pekin i już zameldowała się w finale. W drodze do niego wyeliminowała m.in. Magdę Linette i Carolinę Garcię, a w półfinale w dwóch setach pokonała Coco Gauff. Tym samym Polka wzięła rewanż za porażkę w Cincinnati.

Świątek nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce. Reprezentantka Polski w pierwszym secie oddała Amerykance zaledwie dwa gemy. W drugim Świątek triumfowała 6:3. Tym samym odniosła ósme zwycięstwo nad Gauff w swojej karierze.

Kamery uchwyciły, jak Świątek zachowała się po ostatniej piłce. Obie zawodniczki tradycyjnie podały sobie ręce, a potem Polka powiedziała coś w kierunku Gauff. Ta uśmiechnęła się. Wszystko widać na poniższym filmiku. "Empatyczna Iga" - podpisał profil WTA.

Świątek czeka na rywalkę w finale turnieju w Pekinie. W drugim półfinale zagrają Jelena Rybakina i Ludmiła Samsonowa.

Porażki zbudują Huberta Hurkacza? "Brakuje mu tylko jednego"