Poznaliśmy półfinały w Zhengzhou. Plaga kontuzji

Daria Kasatkina, Barbora Krejcikova, Jasmine Paolini oraz nadzieja gospodarzy Qinwen Zheng powalczą w półfinałach turnieju w Zhengzhou.

Barbora Krejcikova WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W piątek zostały rozegrane trzy z możliwych czterech ćwierćfinałów. Już od czwartku było to przesądzone, ponieważ Ons Jabeur wycofała się z turnieju po wygranym meczu w drugiej rundzie. Powodem rezygnacji Tunezyjki była kontuzja kolana. Tym samym do półfinału awansowała Daria Kasatkina bez konieczności wychodzenia na kort.

Zdrowie nie dopisało również Łesii Curenko, która skreczowała po pierwszym, przegranym 3:6 secie w ćwierćfinale. Ukrainka nie zdecydowała się na pozostanie na korcie i kontynuowanie walki. Tym samym w półfinale zameldowała się ostatnia rozstawiona tenisistka w drabince Barbora Krejcikova.

Z turnieju odpadła również druga Ukrainka. Anhelina Kalinina została pokonana w dwóch setach przez nadzieję gospodarzy Qinwen Zheng. Chinka rządziła na korcie i potrzebowała niespełna półtorej godziny na wyeliminowanie przeciwniczki.

Przeciwniczką Chinki w półfinale będzie Jasmina Paolini. Włoszka także zwyciężyła w dwóch setach w ćwierćfinale. W pierwszym zdemolowała Laurę Siegemund 6:0. Następnie walka stała się bardziej wyrównana, a druga partia zakończyła się wynikiem 7:5.