Zacięta rywalizacja w "polskim" meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa powalczą o finał turnieju deblowego WTA 250 w Monastyrze. Polki okazały się lepsze od swojej rodaczki Weroniki Falkowskiej i Czeszki Anny Siskovej, ale o końcowym wyniku zadecydował super tie break.

Dosyć niespodziewanie do rywalizacji w turnieju deblowym WTA 250 w Monastyrze zobaczyliśmy polski duet, który stworzyły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Ostatni raz tenisistki stanęły po tej samej stronie siatki w 2021 roku.

Ich pierwszymi rywalkami była polsko-czeska para, a mianowicie Weronika Falkowska i Anna Siskova. Dla nich był to pierwszy wspólny start w tym sezonie po ponad rocznej przerwie.

Oba duety spotkały się ze sobą w ćwierćfinale. Lepsze okazały się Fręch i Kawa, które po zaciętej rywalizacji zwyciężyły za sprawą super tie breaka - 2:6, 7:6(4), 10-5. A to Falkowska i Siskova były rozstawione z "dwójką".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Premierowa odsłona była jednostronna, ponieważ polska para wygrała jedynie dwa gemy. Falkowska i Siskova przełamały rywalki na dzień dobry, a następnie powiększyły swoją przewagę w samej końcówce. Od wyniku 3:2 wygrywały tylko one i ostatecznie udanie zainaugurowały mecz.

W II partii Fręch i Kawa przełamały na 4:2, ale przeciwniczki momentalnie odrobiły stratę. W kolejnych gemach oba duety nie wykorzystały wypracowanych break pointów, przez co doszło do tie breaka.

W nim szybko mini przełamanie zanotowały Polki, a następnie obie pary konsekwentnie utrzymywały swoje podania. Ostatecznie Fręch i Kawa wypracowały piłki setowe, ale pierwsze dwie były przy serwisie rywalek. Udało im się jednak wykorzystać drugą z nich.

Tym samym o końcowym wyniku meczu zadecydował super tie break. W jego pierwszej fazie oglądaliśmy zaciętą rywalizację, przy której żaden z duetów nie wypracował sobie przewagi. Kluczowe okazały się dwa zdobyte punkty przez Fręch i Kawę przy serwisie rywalek (6-3). Falkowska i Siskova momentalnie odrobiły część strat, ale gdy przegrywały 5-7, to do samego końca nie powiększyły już swojego dorobku.

Tym samym to dwie Polki powalczą o finał turnieju w Monsatyrze. Ich rywalkami będą Włoszki Sara Errani i Jasmine Paolini, które wyeliminowały najwyżej rozstawione tenisistki - Kazaszkę Annę Danilinę i Rosjankę Aleksandrę Panowę.

WTA Monastyr:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Magdalena Fręch / Katarzyna Kawa (Polska) - Weronika Falkowska (Polska, 2) / Anna Siskova (Czechy, 2) 2:6, 7:6(4), 10-5

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wygrają turniej w Monastyrze?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)