Dobre wiadomości dla gospodarzy WTA Elite Trophy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / si.robi / Lin Zhu w czasie meczu tenisowego
Wikimedia Commons / si.robi / Lin Zhu w czasie meczu tenisowego

W WTA Elite Trophy zostały rozegrane cztery mecze - trzy w singlu i jeden w deblu. W dwóch z nich zwyciężały Chinki. Ponadto do awansu do półfinału przybliżyła się Beatriz Haddad Maia.

W WTA Elite Trophy 12 tenisistek gra w czterech grupach i tylko najlepsza zawodniczka z każdej tabeli awansuje do półfinału. Rywalizacja w chińskim Zhuhai jest dedykowana tenisistkom z bezpośredniego zaplecza elity WTA, które nie zakwalifikowały się do WTA Finals w Cancun.

We wtorek pokazała się Magda Linette. Polka nie była faworytką w zestawieniu z Barborą Krejcikovą. Wynikało to po pierwsze z niekorzystnej historii spotkań, a po drugie z wyników w ostatnich tygodniach. Magda Linette nie sprawiła niespodzianki i poniosła porażkę w dwóch setach. Polka zagra jeszcze w grupie w Darią Kasatkiną.

Tylko nieco więcej czasu na pokonanie swojej przeciwniczki potrzebowała Beatriz Haddad Maia. Oba sety w jej meczu z Madison Keys zakończyły się wynikiem 6:4. Wygrana Brazylijki z Amerykanką była drobnym zaskoczeniem.

Gospodarze WTA Elite Trophy cieszą się ze zwycięstw Chinek. W grze pojedynczej wygrała Lin Zhu, która również zamknęła swój mecz w dwóch setach. O pokonanie Weroniki Kudermetowej było trudniej w pierwszej partii, która zakończyła się tie-breakiem. W turnieju deblistek Xiyu Wang i Yifan Xu okazały się lepsze niż Ulrikke Eikeri i Ludmiła Kiczenok.

Grupa B:

Xiyu Wang (Chiny) / Yifan Xu (Chiny) - Ulrikke Eikeri (Norwegia) / Ludmiła Kiczenok (Ukraina) 6:3, 6:2

Czytaj także: Odpowiedział krytykom Hurkacza. "Mnie to śmieszy. Nie ma pojęcia o czym mówi" Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lin Zhu awansuje do półfinału WTA Elite Trophy?