Trwa koncert Magdaleny Fręch. Polka nie marnuje czasu w Hiszpanii

Magdalena Fręch jest już w półfinale turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Les Franqueses del Valles. W piątek polska tenisistka szybko odprawiła Linę Glushko.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 79) została rozstawiona z "dwójką" na kortach twardych klubu tenisowego Els Gorchs. W pierwszym meczu straciła seta, ale w dwóch kolejnych była bezlitosna dla rywalek. Dzięki temu zameldowała się w półfinale.

W piątkowym pojedynku na drodze 25-letniej łodzianki stanęła Lina Glushko (WTA 328). Izraelka dostała się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W meczu z naszą reprezentantką nie wypracowała żadnego break pointa i przegrała wyraźnie po 69 minutach.

Wyrównany mecz toczył się tylko w premierowej odsłonie. Kluczowe wydarzenia w partii otwarcia miały miejsce przy stanie po 4. Najpierw Fręch utrzymała serwis, a następnie zdobyła po zmianie stron cenne przełamanie.

Druga część pojedynku toczyła się już pod dyktando Polki. Wygrała ona 25 z 34 rozegranych punktów i postarała się o trzy breaki. Glushko nie zdobyła w tym secie żadnego gema, dlatego nasza tenisistka zwyciężyła ostatecznie 6:4, 6:0.

Fręch pewnie awansowała do półfinału dużego turnieju rangi ITF World Tennis Tour w Les Franqueses del Valles. Jej przeciwniczką będzie w sobotę oznaczona piątym numerem Wiktoria Tomowa (WTA 99). Polka ma z Bułgarką bilans 2-1 na zawodowych kortach.

Torneig Internacional Els Gorchs, Les Franqueses del Valles (Hiszpania)